Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4XONESwitchiOS
Okładka Jewel Fever 2 (PS4)
OkładkaJewel Fever 2 (PS4)

Jewel Fever 2

Nieskomplikowana gra logiczna typu „połącz trzy elementy”. Tytuł posiada trzy warianty zabawy, kolorową dwuwymiarową oprawę graficzną, a także dodatkowe zadania i wyzwania dla graczy.

Logiczne | 2D | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Fever 2 Premiera

16maj2013

iOS

8kwi2018

XONE

28lis2018

PS4

21gru2018

Switch

Gry podobne do Jewel Fever 2

Sparkle 2

Sparkle Unleashed

MouseCraft

Jewel Fever 2 to klasyczna gra logiczna typu „połącz trzy elementy”, która inspirowana jest niezwykle popularną serią Bejeweled. Deweloperem oraz wydawcą tytułu jest niemieckie studio Sprakelsoft z siedzibą w Berlinie. Firma specjalizuje się w nieskomplikowanych produkcjach zręcznościowych przeznaczonych na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Mechanika

Reguły zabawy w Jewel Fever 2 są niezwykle proste. Rozgrywka toczy się na składających się z 64 pól planszach, na których rozmieszczono klejnoty w ośmiu różnych barwach. Naszym zadaniem jest zamieniać je miejscami w pionie i poziomie, tworząc układy złożone z co najmniej trzech identycznych brylantów. Tak skonstruowana grupa znika raz na zawsze, a jej miejsce zajmują kolejne spadające z góry kamienie. Gracze mogą tworzyć również komobsy, w odpowiedni sposób planując kolejne ruchy. Zabawę kontynuujemy do momentu, w którym nie da się już wykonać kolejnego ruchu.

Tryby gry

Jewel Fever 2 posiada trzy warianty rozgrywki. W normalnym trybie gry musimy usunąć z planszy określoną liczbę klejnotów. Po spełnieniu tego wymogu przechodzimy do kolejnego poziomu z nowymi wytycznymi. W szybkim trybie staramy się zniszczyć jak najwięcej kamieni w czasie sześćdziesięciu sekund. W nieskończonym wariancie produkcji bawimy się bez żadnych z góry określonych celów oraz ograniczeń czasowych.

Kwestie techniczne

Jewel Fever 2 korzysta z przejrzystej dwuwymiarowej oprawy graficznej, która do złudzenia przypomina, to co możemy znaleźć u dziesiątków innych klonów cyklu Bejeweled.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Jewel Fever 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
XONE
Switch
iOS