Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PSVWiiU3DS
Okładka Pic-a-Pix Color (PSV)
OkładkaPic-a-Pix Color (PSV)

Pic-a-Pix Color

Graficzna gra logiczna, która oparta została na popularnej łamigłówce Picross, znanej także pod nazwą „malowanie liczbami”. Pic-a-Pix Color oferuje w sumie 150 zagadek o różnym stopniu skomplikowania.

Logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pic-a-Pix Color Premiera

13kwi2017

WiiU 3DS

24kwi2018

PS4 PSV

Pic-a-Pix Color to graficzna gra logiczna, oparta na zasadach łamigłówki wymyślonej przez japońskiego grafika Nonę Ishidę, znanej w Polsce pod nazwą „malowanie liczbami” lub Picross. Jej producentem jest amerykańska firma POWGI (Puzzle on word games Inc.), która specjalizuje się w wydawaniu aplikacji mobilnych oraz tytułów konsolowych opartych na znanych oraz popularnych łamigłówkach słownych i liczbowych, takich jak Sudoku. Gry dewelopera ukazały się przede wszystkim na platformach sprzętowych firmy Nintendo oraz PlayStation.

Mechanika

W Pic-a-Pix Color zadaniem gracza jest pokrywanie różnymi kolorami poszczególnych pól diagramów w taki sposób, by w efekcie powstał z nich pixel-artowy rysunek. Diagramy dostępne są w kilku rozmiarach, od 5 x5 do 20x20 kratek. O tym, które elementy zamalować, informują nas liczby znajdujące się na górnej i bocznej krawędzi planszy – podpowiadają one, ile pól w danym rzędzie bądź kolumnie należy wypełnić, by rozwiązać konkretną łamigłówkę. Na grę składa się w sumie sto pięćdziesiąt zagadek. Niektóre z nich posiadają unikalne zasady rozgrywki urozmaicające zabawę.

Kwestie techniczne

Podobnie jak inne produkcje logiczne studia POWGI, Pic-a-Pix Color posiada bardzo prostą dwuwymiarową oprawę graficzną i niezwykle minimalistyczną ścieżkę dźwiękową.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Pic-a-Pix Color: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS4
PSV
WiiU
3DS