Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4SwitchPSV
Okładka Pic-a-Pix Pieces (PS4)
OkładkaPic-a-Pix Pieces (PS4)

Pic-a-Pix Pieces

Graficzna gra logiczna, która oparta została na popularnej łamigłówce Picross, znanej także pod nazwą „malowanie liczbami”. Tytuł oferuje w sumie 20 dużych ilustracji, które składają się z ponad trzystu diagramów liczbowych.

Logiczne | 2D | na 2 osoby | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pic-a-Pix Pieces Premiera

3sty2019

Switch

8sty2019

PSV PS4

Gry podobne do Pic-a-Pix Pieces

Word Search by POWGI

Use Your Words

Word Sudoku by POWGI

Pic-a-Pix Pieces to graficzna gra logiczna, oparta na zasadach łamigłówki wymyślonej przez japońskiego grafika Nonę Ishidę, znanej w Polsce pod nazwą „malowanie liczbami” lub Picross. Jej producentem jest amerykańska firma POWGI (Puzzle on word games Inc.), która specjalizuje się w wydawaniu aplikacji mobilnych oraz tytułów konsolowych opartych na znanych oraz popularnych łamigłówkach słownych i liczbowych, takich jak Sudoku. Gry dewelopera ukazały się przede wszystkim na platformach sprzętowych firmy Nintendo oraz PlayStation.

Mechanika

W Pic-a-Pix Pieces duże ilustracje zostały ukryte w siatce mniejszych liczbowych diagramów. Zadaniem gracza jest zamalowywanie poszczególnych pól diagramów w taki sposób, by w efekcie powstał z nich rysunek. O tym, które elementy zaznaczyć, informują nas liczby znajdujące się na górnej i bocznej krawędzi planszy – podpowiadają one, ile pól w danym rzędzie bądź kolumnie należy wypełnić, by rozwiązać konkretną łamigłówkę. Na grę składa się w sumie trzysta zagadek, których poziom skomplikowania można dostosować do indywidualnych preferencji. Razem tworzą one w sumie dwadzieścia dużych rysunków.

Tryby gry

Produkcja oferuje kooperacyjny tryb wieloosobowy, który przeznaczony jest maksymalnie dla czterech osób.

Kwestie techniczne

Podobnie jak inne produkcje logiczne studia POWGI, Pic-a-Pix Pieces posiada bardzo prostą dwuwymiarową oprawę graficzną i niezwykle surową ścieżkę dźwiękową i muzyczną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Pic-a-Pix Pieces

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
Switch
PSV