Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneSwitchPS4PSV
Okładka Word Sudoku by POWGI (Switch)

Word Sudoku by POWGI

Klasyczna gra logiczna, która jest elektroniczną wersją popularnej liczbowej łamigłówki Sudoku. Poza standardowym wariantem zabawy Word Sudoku by POWGI oferuje także jego słowną wersję. Gra jest dziełem Puzzle on word games Inc.

Logiczne | 2D | sudoku | słowne

Okładka Word Sudoku by POWGI (Switch)

data premiery gry:

23paź2018

PS4 PSV

22lis2018

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Word Sudoku by POWGI to elektroniczna wersja popularnej liczbowej łamigłówki logicznej Sudoku, która wzbogacona została o jej słowny wariant. Jej producentem jest amerykańska firma POWGI (Puzzle on word games Inc.), która specjalizuje się w wydawaniu aplikacji mobilnych oraz tytułów konsolowych opartych na znanych oraz popularnych łamigłówkach słownych i liczbowych, takich jak Picross. Gry dewelopera ukazały się przede wszystkim na platformach sprzętowych firmy Nintendo oraz PlayStation.

Mechanika

Word Sudoku by POWGI oferuje dwa warianty Sudoku. Pierwszy z nich to standardowa i znana wszystkim wersja zabawy. Każda plansza gry składa się z dziewięciu rzędów i dziewięciu kolumn (w sumie osiemdziesiąt jeden pól). Wszystkie podzielone są na sześć kwadratów o rozmiarach trzy na trzy. Przy wypełnianiu pustych pól musimy konsekwentnie trzymać się dwóch zasad: cyfry od 1 do 9 występują w każdym wierszu, każdej kolumnie i w każdym kwadracie 3x3, oraz w każdej z tych pozycji (wiersz, kolumna, kwadrat) dana cyfra wystąpić może tylko raz. Stopień złożoności poszczególnych zagadek zależy od ilości i rozmieszczenia wypełnionych cyframi pól. Wariant słowny jest podobny, ale cyfry zastąpione są przez litery składające się na dziewięcioliterowe angielskie słowo, tak jak np. "discovery" lub "wonderful". W pojedynczym kwadracie znajduje się pełen komplet dziewięciu liter, a zadaniem gracza jest wypełnienie wolnych miejsc w każdym z nich, zwracając uwagę na jego już uzupełnione komórki.

Kwestie techniczne

One Word by POWGI posiada bardzo prostą dwuwymiarową oprawę graficzną, a także pozbawiony jest efektów dźwiękowych i muzyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Word Sudoku by POWGI

odpowiednia dla każdego wieku

PS4
PSV
Switch