Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Roki (PC)

Roki PC

Röki

Przygodówka, która zabiera graczy w podróż do świata inspirowanego skandynawską mitologią. Zadaniem głównej bohaterki jest uratowanie rodziny, co jest o tyle trudne, że po piętach depcze jej tytułowy Röki – istota będąca uosobieniem złych mocy.

Przygodowe | point-and-click | mitologia nordycka | indie

PC Windows
Okładka Roki (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Steam

Röki jest grą przygodową, za której opracowaniem stoi niezależny zespół Polygon Treehouse. Studio zostało założone przez Alexa Kanarisa i Toma Jonesa, czyli deweloperów wcześniej pracujących w Guerrilla Cambridge, znajdującym się pod skrzydłami Sony Interactive Entertainment.

Fabuła

Röki przenosi nas do nietypowego świata, w którym elementy realistyczne mieszają się z aspektami fantastycznymi, zaczerpniętymi ze skandynawskiej mitologii. Gracze wcielają się w Tove, czyli dziewczynkę, która wyrusza w niebezpieczną podróż, by uratować swoją rodzinę. Bohaterka musi także rozprawić się ze złymi mocami, których uosobieniem jest tytułowy Röki.

Mechanika

W trakcie zabawy w Röki rolę pierwszoplanową odgrywają rozmowy z napotkanymi postaciami neutralnymi (z których nie wszystkie są nastawione pozytywnie do protagonistki) oraz rozwiązywanie zagadek środowiskowych. Nie mniej ważna jest też eksploracja (w toku przygody odwiedzamy między innymi skute lodem pustkowia i ośnieżone lasy), którą urozmaica wspinaczka, przeskakiwanie z platformy na platformę i przeciskanie się przez skalne szczeliny.

Kwestie techniczne

Mocną stronę Röki stanowi prosta, kolorowa oprawa graficzna, stylizowana na film animowany. Jej dopełnieniem jest klimatyczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Roki

Wymagania wiekowe Roki

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Roki

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-6120 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 6770 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit