Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchXSXPCPS5XONEPS4
Okładka Memoria (PC)
OkładkaMemoria (PC)

Memoria

The Dark Eye: Memoria

Memoria to klasyczna przygodówka point and click stworzona przez studio Daedalic Entertainment. Gra jest duchowym następcą The Dark Eye: Chains of Satinav i opowiada historię młodego chłopaka Gerona, który próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia księżniczki Sadji.

Przygodowe | fantasy | point-and-click | 2D

Memoria Premiera

30sie2013

PC

27sty2021

PS4 XONE Switch PS5 XSX

producent: Daedalic Entertainment wydawca: Deep Silver / Plaion wydawca PL: www.mils.pl

Memoria jest kontynuacją gry The Dark Eye: Chains of Satinav (polski podtytuł pierwowzoru to: Klątwa wron). Tak jak poprzednia część produkcja ta należy do gatunku przygodówek typu point and click. W obu przypadkach twórcą jest studio Daedalic Entertainment.

Sequel rozgrywa się w pięć stuleci po tym, jak księżniczka Sadja, pochodząca z odległej krainy Fasar, wyruszyła na pustynię Gorian, by stawić czoła panoszącym się tam demonom. Dążyła do tego, aby zdobyć tytuł największej bohaterki w historii. Niestety wkrótce po tym w tajemniczy sposób zaginęła i ostatecznie została zapomniana.

Bohaterem gry jest młody chłopak o imieniu Geron. Pewnego dnia poznaje on podróżującego handlarza Fahiego, który obiecuje przywrócić jego dziewczynę do ludzkiej postaci w zamian za rozwikłanie zagadki zaginionej przed wiekami Sadji. Geron bez wahania godzi się na warunki umowy, by móc znów ujrzeć ukochaną Nuri, którą w prequelu zamieniono w kruka. Chłopak nie wie jednak, że jest to nie lada wyzwanie. Grozić mu może bowiem wielkie niebezpieczeństwo.

Akcja gry, standardowo w przypadku klasycznych tytułów przygodowych typu point and click, polega na zwiedzaniu kolejnych lokacji, znajdywaniu i łączeniu przedmiotów, rozmawianiu z postaciami niezależnymi oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych. Za fabułę Memorii odpowiada Kevin Mentz, autor historii A New Beginning oraz współautor scenariusza Deponii.

Ostatnia modyfikacja 17 marca 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 133 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,2 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Memoria cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Memoria

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Memoria Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.5 GHz
  • 2.5 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
PS4
PS5
XONE
XSX
Switch