Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2013, 13:55

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zapowiedziano grę Memoria - nową przygodówkę od twórców serii Deponia

Niemieckie studio Daedalic Entertainment ujawniło swój kolejny projekt zaplanowany na bieżący rok. W nadchodzących miesiącach, oprócz The Rabbit’s Apprentice i Goodbye Deponia, dostaniemy od tego dewelopera grę Memoria, która stanowi swoistą kontynuację The Dark Eye: Klątwa Wron z zeszłego roku.

Firma Daedalic Entertainment ujawniła serwisowi VG24/7 garść informacji na temat swojej nowej produkcji – Memoria. Tak jak można się było tego spodziewać, będzie to gra przygodowa. Tytuł ukaże się w trzecim kwartale bieżącego roku na komputerach PC.

Memoria - kolejna przygodówka od twórców serii Deponia. - Zapowiedziano grę Memoria - nową przygodówkę od twórców serii Deponia - wiadomość - 2013-03-18
Memoria - kolejna przygodówka od twórców serii Deponia.

Produkcja osadzona będzie w świecie Aventuria. Osoby zakochane w twórczości Daedalic powinny kojarzyć tę nazwę, gdyż kraina ta była „domem” dla gry The Dark Eye: Klątwa Wron (nasza recenzja tutaj). Mało tego, głównym bohaterem ponownie będzie Geron, który musi rozwikłać zagadkę zaginięcia księżniczki Sadja, a przy okazji ocalić swoją dziewczynę Nuri (nie mylicie się, ona także występowała w Klątwie Wron), zamienioną w kruka.

Szczegółów na temat rozgrywki nie podano, ale znając tę firmę raczej nie powinniśmy się spodziewać gatunkowej rewolucji, a solidnego kawałka klasycznej przygodówki. Ciekawy jest natomiast fakt, że nadchodząca produkcja nie zostanie wydana pod marką The Dark Eye. Widocznie twórcy mają w tym swoje niecne plany. Czekamy na więcej informacji!

Daedalic Entertainment to niemiecki producent i wydawca gier wideo. Firma specjalizuje się w przygodówkach. Na swoim koncie ma kilka dość znanych produkcji, w tym serie Deponia czy Edna & Harvey. Aktualnie firma pracuje nad kilkoma projektami w tym Goodbye Deponia i The Rabbit’s Apprentice.