Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 stycznia 2019, 16:08

autor: "Vergil"

Resident Evil 2 – Capcom zapowiada darmowe DLC

Podobnie jak Resident Evil VII: Biohazard, gra Resident Evil 2 doczeka się wsparcia po premierze. W planach firmy Capcom jest podzielone na trzy części darmowe DLC zatytułowane The Ghost Survivors, które będzie czerpać z gatunku roguelike.

Na trzy dni przed premierą gry Resident Evil 2 firma Capcom podzieliła się planami związanymi z jej rozwojem. Jak podaje jeden z użytkowników forum Resetera, w bliżej nieokreślonej przyszłości omawiany tytuł otrzyma darmowe DLC zatytułowane The Ghost Survivors, które zostanie podzielone na trzy części.

Dodatek wprowadzi nowy, obecnie w dużej mierze enigmatyczny wariant rozgrywki o wysokim replayability (co oznacza, że gracze będą chcieć do niego wracać). Wcielimy się w nim w rozmaite postacie – pierwszy epizod odda w nasze ręce znanego z oryginalnego Resident Evil 2 Roberta Kendo (właściciela sklepu z bronią w Raccoon City) oraz Katherine (córkę burmistrza miasta). O ile japoński wydawca zamierza w przyszłości udostępnić kolejnych protagonistów, o tyle obecnie nie wiadomo, czy w owym trybie przyjdzie nam przejąć kontrolę nad bohaterami podstawowej wersji gry, czyli Leonem S. Kennedym oraz Claire Redfield. Z pewnością możemy natomiast liczyć na spotkanie nowych adwersarzy.

Całość ma budzić skojarzenia z gatunkiem roguelike, głównie ze względu na obecność elementów generowanych losowo (niepotwierdzone doniesienia sugerują, że autorzy zaprezentują alternatywną wersję wydarzeń). Poza tym w trakcie zabawy będziemy zdobywać punkty pełniące rolę waluty w wewnętrznym sklepie. Warto zaznaczyć, że pomimo obecności tego ostatniego nie uświadczymy tu mikrotransakcji.

Firma Capcom zamierza dostarczyć nam powody, by powracać do Resident Evil 2 nawet po ukończeniu kampanii. - Resident Evil 2 – Capcom zapowiada darmowe DLC - wiadomość - 2019-01-22
Firma Capcom zamierza dostarczyć nam powody, by powracać do Resident Evil 2 nawet po ukończeniu kampanii.

Jak widać, fani będą mogli spędzić przy Resident Evil 2 całkiem pokaźną ilość czasu; należy bowiem pamiętać, że samo ukończenie fabuły jedną (z dwóch) postacią to zadanie na około dziesięć godzin. Zdobycie wszystkich osiągnięć (których listę znajdziecie tutaj) z pewnością przykuje ich do ekranów na dłużej, podobnie jak chęć sprawdzenia omawianych powyżej dodatków.

Przypomnijmy, że 25 stycznia Resident Evil 2 trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Nad Wisłą tytuł otrzyma kinową lokalizację.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Resident Evil 2
  2. Resident Evil 2 – poradnik do gry
  3. Graliśmy w Resident Evil 2 – klasyk odnowiony niemal nie do poznania