Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchPS4PSV
Okładka World End Syndrome (Switch)
OkładkaWorld End Syndrome (Switch)

World End Syndrome

Produkcja typu visual novel z elementami symulatora randkowego. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera, który przybywa do nadmorskiego miasteczka Mikamachi, gdzie poznaje dwie dziewczyny. Jego dalsze losy zależą od naszych poczynań i decyzji podejmowanych w toku przygody.

Przygodowe | visual novel | Japonia | romans

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World End Syndrome Premiera

30sie2018

PSV

2maj2019

Switch PS4

World End Syndrome jest produkcją typu visual novel, wzbogaconą o elementy symulatora randkowego, za której opracowaniem stoją zespoły Arc System Works oraz Toybox Games. Tytuł trafił na kilka platform – na ich liście widnieje między innymi PS4, Switch i PSV.

Fabuła

Akcja World End Syndrome toczy się w nadmorskim miasteczku Mikamachi, dokąd przybywa główny bohater opowieści. Protagonista szybko poznaje zamieszkujące je dziewczyny – wśród nich pojawia się Maimi Kususe (jego kuzynka, z którą ma zamieszkać z nim pod jednym dachem, ciesząca się popularnością zarówno u mężczyzn, jak i kobiet) oraz cicha i tajemnicza Haruka Kanna. To, jak potoczą się jego dalsze losy oraz która z nich zostanie jego obiektem westchnień, zależy od poczynań gracza i dokonanych przez niego wyborów.

Warto odnotować, że autorem scenariusza jest Tomio Kanazawa, który wcześniej pracował między innymi nad wybranymi grami spod szyldu Harvest Moon.

Mechanika

Rozgrywka w wydanym na platformie PS4, Switch i PSV World End Syndrome opiera się na schemacie charakterystycznym dla gatunku. Sednem zabawy jest zatem śledzenie historii – w trakcie zmagań oglądamy następujące po sobie sceny rozmów pomiędzy postaciami, podczas których podejmujemy rozmaite decyzje, często rzutujące na dalszy przebieg opowieści.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna World End Syndrome prezentuje wysoki poziom wykonania – jej atutem są dopracowane sylwetki postaci, zaprojektowane przez Yuukiego Katou znanego między innymi dzięki serii BlazBlue.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe World End Syndrome: 12+

PS4
PSV
Switch