Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2019, 18:30

Lords of the Fallen 2 nie ukaże się w 2020 roku

Podczas czatu inwestorskiego prezes polskiego studia CI Games zdradził, że kontynuacja Lords of the Fallen na pewno nie ukaże się w 2020 roku. Dowiedzieliśmy się także, że deweloperzy planują teraz pracować nad dwoma dużymi grami oraz kilkoma mniejszymi tytułami indie.

Fani Lords of the Fallen będą musieli jeszcze trochę poczekać na nową odsłonę serii. - Lords of the Fallen 2 nie ukaże się w 2020 roku - wiadomość - 2019-11-30
Fani Lords of the Fallen będą musieli jeszcze trochę poczekać na nową odsłonę serii.

Dzisiaj o godzinie 11:00 w serwisie StockWatch odbył się czat inwestorski z Markiem Tymińskim, prezesem polskiego studia gier komputerowych CI Games, które jest odpowiedzialne za stworzenie tytułów z serii Sniper: Ghost Warrior. Głównym tematem rozmowy była dalsza działalność CI Games.

Fani Lords of the Fallen, czyli dobrze przyjętej produkcji soulslike, muszą pogodzić się z faktem, że kolejna odsłona cyklu nie pojawi się w przyszłym roku. Tymiński stwierdził, że dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale studio planuje stopniowo zwiększać wydatki kwartalne na projekt.

Zdecydowanie za wcześnie jest na ustalenie daty kontynuacji gry Lords of the Fallen. Nie będzie jej na pewno w 2020 roku, ale od przyszłego roku planujemy stopniowo coraz większe wydatki kwartalne na ten projekt.

Warto również zwrócić uwagę na słowa prezesa o tym, że obecnie studio skupione jest tylko na segmencie gier AA oraz indie (które będą wydawane pod marką United Label). Polscy deweloperzy na razie nie biorą pod uwagę tworzenia produkcji AAA.

Nasze plany skupione są wokół segmentu AA oraz gier indie, które będziemy wydawać pod marką United Label. Nie rozważamy segmentu AAA.

W przyszłym roku możemy spodziewać się premier przynajmniej dwóch mniejszych tytułów, za których wydanie odpowiada wspomniana wcześniej marka wydawnicza United Label. Mowa tutaj o Roki oraz Eldest Souls, które są już na zaawansowanych etapach produkcji. Oprócz tego deweloperzy z CI Games planują pracować nad dwiema dużymi grami jednocześnie (ale nie w takim samym wymiarze inwestycji), chociaż „duże” w tym przypadku oznacza raczej produkcje większe od projektów indie niż pełnoprawne tytuły AAA (tych, jak już wiemy, studio na razie tworzyć nie planuje).

Podczas rozmowy pojawiły się również pytania dotyczące niedawno wydanego Sniper: Ghost Warrior Contracts. Dowiedzieliśmy się, że prace nad trybem multiplayer cały czas trwają, a twórcy już teraz rozważają kontynuację serii. Warto również dodać, że Marek Tymiński nadal wierzy, iż sprzedanie 600-700 tysięcy egzemplarzy najnowszej gry z serii Sniper: Ghost Warrior jest jak najbardziej możliwe. Tytuł otrzymał pozytywne recenzje i przywrócił serię na właściwe tory po dość nieudanej trzeciej części.