Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2020, 16:00

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 może pojawić się w tym roku

Prezes polskiej firmy wydawniczej i deweloperskiej CI Games – Marek Tymiński – poinformował, że jeszcze w tym roku na rynek może trafić kontynuacja strzelanki Sniper: Ghost Warrior Contracts. Trwają też prace nad innym głośnym projektem – Lords of the Fallen 2.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 może pojawić się w tym roku - ilustracja #1
Sniper Ghost Warrior Contracts 2 może być bliżej niż sądzimy.

W SKRÓCIE:

  1. Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 może ukazać się w tym roku, ale data premiery nie jest jeszcze pewna;
  2. tytuł powstanie w oparciu o mniejszy budżet niż poprzednik;
  3. sprzedaż pierwszej części SGWC spełniła oczekiwania firmy;
  4. CI Games nadal pacuje nad Lords of the Fallen 2.

Portal Bankier.pl donosi, że polska firma CI Games rozpatruje wydanie w tym roku strzelanki Sniper: Ghost Warrior Contracts 2. Tytuł miałby mieć mniejszy budżet niż poprzednia odsłona i trafić na rynek w ramach nowej marki wydawniczej United Label. Warto nadmienić, że data premiery na razie nie jest pewna.

Prace nad Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 idą pełną parą. Za wcześnie na podanie daty premiery gry, ale nie wykluczam, że nastąpi ona jeszcze w tym roku – powiedział prezes CI Games, Marek Tymiński.

Przy okazji przekazano, że sprzedaż poprzedniej odsłony cyklu Sniper: Ghost Warrior spełniła oczekiwania. Szef CI Games potwierdził też, że również inne projekty firmy posuwają się do przodu – mowa np. o sequelu gry RPG Lords of the Fallen. Produkcja swego czasu natrafiła na poważne problemy, ale jak dotychczas nie została anulowana.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwijanie i budowanie własnego zespołu, oddając podwykonawcom jedynie komponenty gry. Właśnie rozpoczynamy współpracę z pierwszymi partnerami. Lords of the Fallen 2 powstanie w podobnym modelu produkcji jak Sniper GW Contracts. Tytuł przygotowywany jest głównie z myślą o nowej generacji konsol jak również platformie PC – zauważył Marek Tymiński.

Warto przypomnieć, że w ramach wspomnianej marki United Label ukaże się także kilka tytułów zewnętrznych studiów, takich jak Röki czy Eldest Souls.

  1. CI Games – strona oficjalna
  2. Sniper Ghost Warrior Contracts – poradnik
  3. Recenzja gry Sniper: Ghost Warrior Contracts – snajper trafia za czwartym razem