Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2022, 07:01

autor: Adrian Werner

Deathloop to kontynuacja Dishonored; potwierdzono wspólny świat obu gier

Fanowskie spekulacje okazały się prawdziwe. Deweloperzy ze studia Arkane potwierdzili, że Deathloop oraz seria Dishonored toczą się w tym samym świecie.

Źródło fot. Bethesda
i

Studio Arkane potwierdziło fanowskie teorie, informując, że Deathloop oraz seria Dishonored osadzone są w tym samym uniwersum.

  1. Fakt ten ujawniono w podcaście Larry'ego Hryba, bardziej znanego jako Major Nelson.
  2. W rozmowie brali udział Harvey Smith z Arkane Austin i Dinga Bakaba z Arkane Lyon. Drugi z nich przyznał, że w Deathloop poumieszczano wiele małych elementów sugerujących powiązanie obu marek.
  3. Potwierdził także, że Deathloop toczy się w późniejszym okresie tego świata, po wydarzeniach z Dishonored: Death of the Outsider.
  4. Twórcy nie poinformowali o tym od razu, gdyż chcieli, aby Deathloop mogło stać na własnych nogach, zamiast podpierać się starszą marką. Gra jest bowiem odrębną produkcją, z własną historią i unikalnym klimatem. Prezentuje jednak wizję świata przekształconego przez śmierć Odmieńca.
  5. Autorzy chcieli także, aby gracze mieli zabawę z odnajdywania powiązań między Deathloop oraz Dishonored i mogli samodzielnie odkryć prawdę.

Przypomnijmy, że Deathloop zadebiutowało we wrześniu ubiegłego roku na PlayStation 5 i PC. Z kolei w ubiegłym miesiącu produkcja wreszcie trafiła również na Xboksa Series X/S. Równocześnie tytuł został udostępniony w ramach abonamentu Game Pass, zarówno na pecetach, jak i XSX/S.

Premierze na Xboksie Series X/S i w Game Passie towarzyszyło również wydanie aktualizacji Golden Loop, która wprowadziła do gry nowe bronie, ulepszenia i typy przeciwników, jak również rozszerzyła zakończenie i zaimplementowała funkcję cross-play.

Warto na koniec wspomnieć, że Deathloop jest częścią najnowszej paczki Humble Choice. Zestaw kosztuje 11,99 dolara (ok. 58 złotych), a w jego skład wchodzą także m.in. Maid of Sker, The Dark Pictures: Little Hope oraz Disciples: Liberation.

  1. Recenzja gry Deathloop - duchowy spadkobierca BioShocka
  2. Deathloop - poradnik do gry
  3. Arkane Studios – oficjalna strona
  4. Deathloop – oficjalna strona