Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Maid of Sker (PC)

Maid of Sker

Pierwszoosobowy survival horror inspirowany znaną w Walii historią Elizabeth Williams i hotelu Sker House. Produkcja została opracowana przez walijskie studio Wales Interactive i powstała w ramach inicjatywy Creative Europe Programme – MEDIA.

Akcji | FPP | survival horror | horror

Okładka Maid of Sker (PC)

data premiery gry:

28lip2020

PC PS4 XONE

26lis2020

Switch

Maid of Sker jest pierwszoosobowym survival horrorem stworzonym przez studio Wales Interactive. Wydaniem wersji pudełkowej zajęła się firma Perp Games. Omawiana produkcja powstała w ramach programu Creative Europe Programme – MEDIA.

Fabuła

Akcja gry osadzona jest w odludnym hotelu w południowej Walii, znanym jako Sker House (rzeczywiście istnieje i jest jednym z najbardziej znanych „nawiedzonych” miejsc w Wielkiej Brytanii). Fabuła jest inspirowana walijskim folklorem i dotyczy tzw. Cichych Ludzi.

Opowieść jest inspirowana prawdziwą historią Elizabeth Williams. Gracz wciela się w muzyka Thomasa Evansa, który zostaje wciągnięty w konflikt, którego stawką jest życie ukochanej kobiety.

Mechanika

Maid of Sker jest klasycznym survival horrorem. Obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby, staramy się przetrwać i rozwikłać zagadkę stojącą za tajemniczymi wydarzeniami. Wymaga to eksploracji, odpowiedniego wykorzystywania przedmiotów, a także ukrywania się przed wrogami posiadającymi nadludzko sprawny słuch. W grze nie ma walki, ale dysponujemy pewnymi narzędziami do odwracania uwagi przeciwników lub wciągania ich w pułapkę. Co ważne, produkcja Wales Interactive nie jest liniowa – opowieść może podążać jednym z trzech torów. Twórcy zadbali także o kilka zakończeń.

Tryby gry

Maid of Sker posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Maid of Sker posiada bardzo atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną, którą cechuje wysoki poziom realizmu. Gra może się też pochwalić rewelacyjną, ciężką atmosferą, którą udało się osiągnąć m.in. dzięki wykorzystaniu immersyjnego systemu dźwięku 3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 59 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Maid of Sker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Maid of Sker

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4460 / AMD FX-6300
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 / Radeon R7 260X lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-10500 / AMD Ryzen 5 2600
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Games with Gold i Xbox Game Pass na październik 2020; m.in. Doom Eternal i Maid of Sker
Games with Gold i Xbox Game Pass na październik 2020; m.in. Doom Eternal i Maid of Sker

wiadomość29 września 2020

Poznaliśmy gry, które w październiku firma Microsoft udostępni abonentom Xbox Live Gold oraz Xbox Game Pass. Wśród tych pierwszych prym wiedzie Maid of Sker, natomiast na tle tych drugich wyraźnie błyszczy Doom Eternal.

Zapowiedziano walijski survival horror Maid of Sker
Zapowiedziano walijski survival horror Maid of Sker

wiadomość29 października 2018

Studio Wales Interactive zapowiedziało survival horror Maid of Sker. Gra zabierze nas do zabytkowej posiadłości i opowie historię z walijskim folklorem w tle.

PC
PS4
XONE
Switch