Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2021, 13:35

autor: Ness

Deathloop - zwiastun gry pokazuje, na czym polega gameplay

Nowy zwiastun nadchodzącej produkcji Arkane Studios, czyli Deathloop, wyjaśnia, w jaki sposób będzie wyglądać rozgrywka oraz przedstawia parę nowości.

Najnowszy owoc współpracy Bethesda Softworks oraz Arkane Studios, czyli Deathloop, zbliża się wielkimi krokami. Wczoraj pojawił się kolejny zwiastun tej gry, tym razem prezentujący więcej szczegółów na temat rozgrywki oraz świata, w którym się znajdziemy. W poniższym filmiku reżyser gry Dinga Bakaba opisuje, jak działa pętla czasowa oraz podaje parę sposobów na uwolnienie się z niej.

A taki opis pojawił się ze strony wydawcy, czyli firmy Bethesda Softworks:

Deathloop jest to gra FPS najnowszej generacji od Arkane Lyon, wielokrotnie nagradzanego studia, stojącego m.in. za serią Dishonored. Dwóch rywalizujących ze sobą zabójców zostaje uwięzionych w tajemniczej pętli czasowej i są skazani na przeżywanie tego samego dnia przez całą wieczność. Gracz wciela się w Colta, którego jedyną szansą na ucieczkę jest zabójstwo ośmiu wybranych osób, zanim skończy się dzień.

Gameplay będzie opierać się na motywie „dnia świstaka”, czyli przeżywaniu tego samego dnia przez cały czas. Jednak tak jak bohater filmu z 1993 roku, protagonista zachowa wszystkie wspomnienia z poprzednich cyklów i będzie mógł wykorzystać zdobytą wiedzę w przyszłych pętlach. Tylko z odpowiednimi umiejętnościami będzie można wykonać główną misję i zlikwidować wszystkie osiem celów przed nadejściem nocy.

Nowością, która była planowana przez Arkane już wcześniej (w anulowanym The Crossing), będzie nietypowy multiplayer polegający na przeszkadzaniu innym graczom w kampanii jednoosobowej. W trybie solo gracz wcieli się w Colta, który będzie dążył do przerwania pętli czasowej, ale to zadanie będzie utrudniać mu jego rywalka – Julianna. Deathloop pozwoli wcielić się w nią i zapolować na innych graczy. Oczywiście każdy będzie mógł wybrać, czy Julianna w jego rozgrywce ma być sterowana przez AI, czy przez człowieka.

Deathloop - zwiastun gry pokazuje, na czym polega gameplay - ilustracja #1
Deathloop zaoferuje elementy gry wieloosobowej.

Historia będzie rozgrywać się na wyspie Blackreef, miejscu stylizowanym na lata 60. ubiegłego wieku, przypominającym typową siedzibę czarnego charakteru rodem z filmów o przygodach Jamesa Bonda.

Gra została zaprojektowana tak, by jak najlepiej skorzystać z technologii oferowanej przez najnowszą konsolę Sony. Produkcja wykorzysta między innymi haptyczne wibracje oraz adaptacyjne triggery.

Deathloop zadebiutuje jednocześnie na PC (na platformie Steam) oraz PlayStation 5 21 maja 2021 roku. Gra przez rok będzie dostępna tylko na tych urządzeniach, zanim będzie mogła trafić w ręce posiadaczy np. Xboksów.