Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2012, 09:12

autor: Aver

Dobra sprzedaż gry Dishonored zaskoczyła szefostwo Bethesdy. Czyżby rozważano kontynuację?

Pete Hines, szef działu PR firmy Bethesda i jej wiceprezes, stwierdził w rozmowie z serwisem Destructoid, że przygody Corvo Attano sprzedają się zaskakująco dobrze. Dodał również, że „najwyraźniej mamy do czynienia z nową marką”, co mogłoby sugerować plany stworzenia kontynuacji.

Screen z gry Dishonored - Dobra sprzedaż gry Dishonored zaskoczyła szefostwo Bethesdy. Czyżby rozważano kontynuację? - wiadomość - 2012-11-28
Screen z gry Dishonored
Dobra sprzedaż Dishonored
  • Według Pete’a Hinesa sprzedaż Dishonored przekroczyła oczekiwania wydawcy;
  • Niewykluczone, że gra studia Arkane doczeka się kontynuacji, choć sami twórcy krytycznie podchodzili do tego tematu;
  • Dobre pierwsze wyniki sprzedaży zachęciły Bethesdę do zapowiedzi trzech dodatków DLC – pierwszy z nich ukaże się 11 grudnia.

Z opublikowanego dziś w nocy przez serwis Destructoid fragmentu wywiadu z Petem Hinesem, wiceprezesem firmy Bethesda odpowiedzialnym za dział PR, możemy dowiedzieć się, że sprzedaż gry Dishonored dalece przekroczyła oczekiwania wydawcy.

Hines przyznał, że jest to „wyjątkowo fajna wiadomość”, biorąc pod uwagę, że Corvo Attano musiał liczyć się w tym kwartale z wyjątkowo silną konkurencją, reprezentowaną przez przedstawicieli mocnych marek. Świadczą o tym chociażby ostatnie, październikowe wyniki rynku amerykańskiego, gdzie produkcja studia Arkane została sklasyfikowana na czwartym miejscu za NBA 2K13 oraz Resident Evil 6.

Sprzymierzeńcem Lorda Protektora Dunwall w walce o pieniądze graczy były niedawne promocje z okazji Czarnego Piątku. Jak mówi sam Hines:

W miniony weekend osiągnęliśmy wyjątkowo dobre wyniki sprzedaży, zarówno w sklepach, jak i na Steamie, gdzie Dishonored zajmowało pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się tytułów przez cały okres świąteczny [po Święcie Dziękczynienia]. Ponadto gra sprzedała się naprawdę dobrze poza USA.

Najważniejsze stwierdzenie pada jednak pod koniec wypowiedzi Hinesa opublikowanej przez Destructoid. Szef PR Bethesdy dziękuje w nim fanom za wsparcie okazane Arkane Studios oraz wydawcom gry i podkreśla, że „najwyraźniej mamy do czynienia z nowa marką”.

Czyżby oznaczało to, że w przyszłości możemy się spodziewać kontynuacji Dishonored? Niewykluczone, choć ciężko powiedzieć, jak wypowiedzi Hinesa przyjmą twórcy gry. W przeszłości Harvey Smith, koordynujący prace zespołu Arkane Studios, sugerował, że przygody Corvo raczej nie doczekają się kontynuacji, a inny przedstawiciel zauważył, wchodząc w polemikę z szefem EA Labels Frankiem Gibeau, że „ludzie są zmęczeni nieustanną grą w tę samą produkcję”.

Dishonored ukazało się w Polsce 12 października na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Nasz recenzent przyznał jej wysoką ocenę 9.5 na 10, a wielu widzi w niej jednego z głównych kandydatów do tytułu gry roku. Wczoraj poznaliśmy szczegóły pierwszego z trzech dodatków DLC, jakie zapowiedziano pod koniec ubiegłego miesiąca.