Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2014, 19:40

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Wolfenstein: The New Order – oficjalna data premiery, kopie gry z kluczem do bety Doom 4

Wraz z każdym zamówionym przedpremierowo egzemplarzem Wolfenstein: The New Order gracze otrzymają kod umożliwiający wzięcie udziału w beta-testach gry Doom 4. Przy okazji, producenci zdradzili również oficjalną datę premiery nowego Wolfensteina.

Gra przeniesie nas do alternatywnej rzeczywistości, w której nazistowskie Niemcy wygrały II wojnę światową

Po raz ostatni słyszeliśmy jakieś konkretne wieści na temat powstającej czwartej część serii Doom w połowie ubiegłego roku. Odejście Johna Carmacka z id Software oraz różne perturbacje w studiu postawiły jednak w głowach wielu graczy pod znakiem zapytania dalszy los gry. Jak się okazuje, zgodnie z zapewnianiami twórców, prace nad tytułem w ostatnim czasie rzeczywiście szły pełną parą. Co więcej, deweloperzy planują jego zamknięte testy beta. Klucze rejestracyjne będą dostępne dla osób, które zamówią przedpremierowo grę Wolfenstein: The New Order. Wraz z tym ogłoszeniem, producent zapowiedział także oficjalną datę premiery nowego Wolfensteina, którą w Europie wyznaczono na 23 maja. Gra ukaże się jak planowano, jednocześnie na konsolach: Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC

Id Software na razie nie sprecyzowało kiedy dokładnie rozpoczną się testy i jaką formę przyjmą (czy udostępniony zostanie tryb multi czy singleplayer lub oba). Kody znajdą się w pudełkowej edycji gry zamówionej w przedsprzedaży. Oficjalne FAQ nie wspomina nic o cyfrowych egzemplarzach tytułu. Kod będziemy musieli wpisać na dedykowanej stronie internetowej. Studio następnie wyśle maila potwierdzającego zapis, a także zapyta się o platformę sprzętową, na której weźmiemy udział w becie. Ewentualne późniejsze otwarte testy pozostają na razie pod znakiem zapytania.

O powstaniu Doom 4 mówi się od wielu lat. W przeszłości często pojawiały się informacje o anulowaniu projektu, które za każdym razem były dementowane. W kwietniu ubiegłego roku Bethesda potwierdziła, że wcześniejsza wersja gry została porzucona. Twórcy zdecydowali się na opracowanie nowej, ponieważ to co uzyskali do tej pory nie spełniało ich wysokich oczekiwań. Deweloperzy zapewniają, że ciągłe zmiany wynikają z chęci zachowania wysokich standardów oraz ducha i klimatu oryginalnej serii.

  1. Oficjalna strona Wolfenstein: The New Order
  2. Graliśmy w Wolfenstein: The New Order - Blazkowicz, naziści i Bękarty wojny w jednym