Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2013, 12:00

autor: Góral

Doom 4 - id zapewnia, że gra wciąż jest w produkcji

Firma id Software, na zorganizowanej przez siebie imprezie QuakeCon, potwierdziła, że wyczekiwana gra Doom 4 cały czas znajduje się w produkcji. Nie wyjawiono jednak żadnych nowych informacji na jej temat.

O grze Doom 4 po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2008 roku, jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy gotowego produktu. Zapewne część fanów liczyła, że trwająca jeszcze impreza QuakeCon przyniesie jakieś nowe wieści dotyczące wyczekiwanej produkcji. Niestety tak się nie stało.

Doom 4 - jedna z grafik, która wyciekła w zeszłym roku. - Doom 4 - id zapewnia, że gra wciąż jest w produkcji - wiadomość - 2013-08-04
Doom 4 - jedna z grafik, która wyciekła w zeszłym roku.

John Carmack, jeden ze współzałożycieli studia id Software, został zapytany w czasie swojego wystąpienia czy może zdradzić jakieś informacje dotyczące „czwórki”. Niestety nic z tego nie wyszło, gdyż po prostu zabroniono mu mówić o procesie produkcyjnym tego tytułu.

Jednocześnie jest to potwierdzenie tego, że gra cały czas powstaje. W kwietniu serwis Kotaku dotarł do informacji mówiących o zupełnie nowej wersji czwartego Dooma, który ma ukazać się na konsolach nowej generacji. Wydaje się, że faktycznie tak będzie, w końcu PlayStation 4 i Xbox One znajdują się tuż za rogiem, a firma id Software już z nimi pracuje. Projekt najprawdopodobniej więc nie dotrze na obecne urządzenia firm Microsoft i Sony.

Doom 4 - id zapewnia, że gra wciąż jest w produkcji - ilustracja #3Seria Doom to kultowa marka gier wideo i jeden z prekursorów gatunku FPS. Pierwsza część zadebiutowała na rynku w 1993 roku. „Dwójka” ukazała się rok później, a trzecia odsłona pojawiła się na komputerach PC dopiero w 2004 roku. O „czwórce” mówi się od wielu lat. W przeszłości często pojawiały się informacje o anulowaniu projektu, które za każdym razem były dementowane. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w lutym zeszłego roku. W grudniu bieżącego roku minie 20 lat od momentu debiutu pierwszej części, być może wtedy firma id Software sprawi fanom niespodziankę i w końcu ujawni, co tak naprawdę dzieje się z grą Doom 4?