Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2013, 12:39

Core Masters - zapowiedziano wersję anglojęzyczną nietypowego MOBA

Firma Rock Hippo Productions zapowiedziała anglojęzyczną wersję MOBA Core Masters. Gra mocno różni się od typowych przedstawicieli tego gatunku i wzbogaca rozgrywkę elementami zaczerpniętymi z drużynowych gier sportowych.

Gry MOBA przeżywają obecnie prawdziwą eksplozję popularności, więc nic dziwnego, że coraz więcej deweloperów próbuje swoich sił w tym gatunku. Najnowszym pretendentem do tronu jest Core Masters, które właśnie zostało zapowiedziane przez firmę Rock Hippo Productions. W rzeczywistości projekt ujawnili już kilka miesięcy temu sami twórcy, czyli ludzie z koreańskiego studia Soft Big Bang. Od pewnego czasu trwają już nawet zamknięte beta testy. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się jednak, że gra doczeka się wersji anglojęzycznej.

  1. Core Masters – strona oficjalna gry

Core Masters powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Podobnie jak prawie wszystkie produkcje z gatunku MOBA, gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie Rock Hippo Productions nie jest jeszcze gotowe podać planowanej daty premiery lub terminu startu beta testów.

Core Masters nie jest zwykłym klonem Defense of the Ancients. Zamiast tego gra przypomina raczej wariację na temat amerykańskiego futbolu. Na mapach porozmieszczano wieże, których zniszczenie daje nam kule energetyczne. Naszym zadaniem jest następnie dostarczenie ich do bazy przeciwnika. Nie jest to łatwe, gdyż przed każdym centrum dowodzenia znajdują się systemy obronne i wystarczy kilka trafień, aby ogłuszyć bohatera. Jeśli jednak dotrzemy już do bazy i aktywujemy strzał, to w czasie jego ładowania nie da się pozbawić nas przytomności. Zamiast tego, aby nie dopuścić do utraty punktu przeciwnik musi zabić naszą postać.

Po zgładzeniu lub ogłuszeniu postaci niesiona przez nią kula upada na ziemię i przeciwnik może ją podnieść, a następnie wykorzystać do ataku na bazę przeciwników. Ponadto podczas przebiegu meczu czas potrzebny na respawny regularnie ulega wydłużeniu. Powoduje to, że w późniejszych fragmentach rozgrywki poważne błędy taktyczne szybko kończą się przegraną, gdyż po wybiciu naszej drużyny przeciwnicy zdążą donieść kule do bazy zanim zdążymy się odrodzić. Poza trybem PvP dostępna jest również kooperacja w ramach PvE, gdzie ludzie łączą siły przeciwko wrogom sterowanym przez sztuczną inteligencję.