Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 listopada 2013, 09:02

autor: Góral

John Carmack, współtwórca serii Doom, odszedł z id Software

Tim Willits, szef id Software, poinformował, że John Carmack, współzałożyciel firmy i współtwórca takich gier jak Doom czy też Wolfenstein 3D, opuścił szeregi studia, by zająć się innymi projektami.

John Carmack – legendarny twórca gier wideo. - John Carmack, współtwórca serii Doom, odszedł z id Software - wiadomość - 2013-11-23
John Carmack – legendarny twórca gier wideo.

W sierpniu donosiliśmy, że John Carmack, legendarny twórca gier wideo i współzałożyciel studia id Software, rozpoczął współpracę z firmą Oculus VR przy okularach rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Wczoraj okazało się, że całkowicie zrezygnował on z pracy w id.

„John Carmack, który zainteresował się innymi rzeczami niż produkcją gier wideo, zrezygnował z pracy w studiu (…) John ukończył prace nad id Tech 5 oraz obecnie tworzoną technologią i jego odejście nie będzie miało wpływu na aktualne projekty. Razem z Johnem w id pracowała grupa genialnych programistów, którzy będą kontynuowali naszą tradycję tworzenia wspaniałych gier z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Jako wieloletni koledzy Johna życzymy mu wszystkiego najlepszego” - powiedział Tim Willits, szef studia, w rozmowie z przedstawicielem serwisu IGN.

Niestety obecnie nie posiadamy większej ilości szczegółów na ten temat, ale można śmiało zakładać, że Carmack w jeszcze większym stopniu poświęci się okularom Oculus Rift.

John Carmack, współtwórca serii Doom, odszedł z id Software - ilustracja #2John Carmack to amerykański programista gier wideo, współzałożyciel studia id Software oraz współtwórca takich tytułów jak Wolfenstein 3D, Doom, Quake czy Rage (w który możecie pograć za darmo do końca weekendu). Jest to jedna z najważniejszych osób w branży gier i „ojciec” FPS-ów - jednego z najpopularniejszych obecnie gatunków.