Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 sierpnia 2013, 19:45

autor: Ender

John Carmack rozpoczyna pracę w firmie odpowiadajacej za produkcję okularów Oculus Rift

Legendarny twórca, pracujący dla studia id Software, John Carmack ogłosił, że osobiście wesprze projekt rozwoju okularów do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift, obejmując stanowisko kierownicze w firmie Oculus VR, która odpowiada za stworzenie sprzętu.

Twórca znany jest z wielkiego entuzjazmu i zainteresowania nowinkami technologicznymi - John Carmack rozpoczyna pracę w firmie odpowiadajacej za produkcję okularów Oculus Rift - wiadomość - 2013-08-07
Twórca znany jest z wielkiego entuzjazmu i zainteresowania nowinkami technologicznymi

John Carmack, legendarny producent serii Doom oraz wizjoner, odpowiadający za wiele technologicznych innowacji wprowadzonych przez studio id Software, znalazł sobie nowe zajęcie. Pomoże on firmie Oculus VR w rozwijaniu, ulepszaniu i wprowadzeniu na rynek okularów rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, zajmując w niej kierownicze stanowisko szefa działu technologicznego.

W przeciągu ostatniego roku Carmack wielokrotnie wypowiadał się na temat Oculusa, uznając go za przyszłość dla całej branży elektronicznej rozrywki. Jego zaangażowanie w promocję produktu było na tyle duże, że naturalnym wydaje się teraz jego pełne zaangażowanie w projekt. Twórca nie zrezygnuje jednak kompletnie z pracy w id Software. Zarówno siedziba dewelopera jak i firmy Oculus mieszczą się w Teksasie, tak więc Carmack z łatwością będzie mógł dzielić swój czas pomiędzy różnymi obowiązkami. Na razie nie wiemy jednak jak wiele jego uwagi zostanie teraz poświęcone nadchodzącym produkcjom id. W oficjalnym oświadczeniu stwierdził, że jest niesamowicie zadowolony z perspektywy pracy nad sprzętem, który może tak mocno wpłynąć na rozwój zapomnianej przez lata technologii virtual reality.

O okularach głośno zrobiło się w tamtym roku po zbiórce w serwisie Kickstarter. Ich twórcy pozyskali wówczas blisko dwa i pół miliona dolarów na produkcję prototypowej partii sprzętu, przeznaczonej dla entuzjastów oraz deweloperów gier i oprogramowania. Oculus coraz częściej postrzegany jest przez wielu jako początek rewolucji, która wreszcie spełni marzenia lat 90. kiedy po raz pierwszy pojawiła się fala powszechnego zainteresowania wirtualną rzeczywistością.

W ubiegłym roku Carmack prezentował okulary na targach E3 - John Carmack rozpoczyna pracę w firmie odpowiadajacej za produkcję okularów Oculus Rift - wiadomość - 2013-08-07
W ubiegłym roku Carmack prezentował okulary na targach E3
  1. Oficjalna strona firmy Oculus VR
  2. Strona projektu Oculus Rift na Kickstarterze