Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2013, 20:45

Quantum Break – nowy fragment gameplayu

W sieci pojawiły się nowy, wyjątkowo krótki fragment rozgrywki z gry Quantum Break, stworzonej przez studio Remedy Entertainment. Microsoft zapowiada przy tym, że na początku grudnia, podczas wręczenia nagród Spike VGX możemy poznać kolejne informacje o projekcie.

Gra ukaże się najprawdopobniej w przyszłym lub w 2015 roku - Quantum Break – nowy fragment gameplayu - wiadomość - 2013-11-22
Gra ukaże się najprawdopobniej w przyszłym lub w 2015 roku

O Quantum Break, nowym projekcie fińskiego studia Remedy Entertainment, odpowiadającego za gry Max Payne oraz Alan Wake, dowiedzieliśmy się po raz pierwszy w drugiej połowie maja, podczas konferencji Microsoftu. Zaprezentowano wówczas również debiutancki trailer. Podczas dzisiejszej premiery Xboksa One pokazano nowy, wyjątkowo krótki bo trwający cztery sekundy fragment gameplayu, który w formie pliku GIF pojawił się na forum NeoGAF. Był on częścią zwiastuna prezentującego gamingową ofertę Xboksa.

Widzimy wyraźnie, że tytuł będzie kontynuować tradycje dewelopera, będąc trójwymiarowym shooterem z akcją ukazaną z perspektywy trzeciej osoby. Poza standardową bronią bohater wydaje się posiadać też specjalne moce manipulowania czasem, których zastosowanie mogliśmy zobaczyć w filmie opublikowanym podczas czerwcowych targów E3. Phil Spencer z Microsoftu, w rozmowie z serwisem Polygon, zapowiedział, że być może jeszcze w tym roku zobaczymy kolejne prezentacje rozgrywki oraz trailer gry. Najprawdopodobniej nastąpi to 7 grudnia, podczas wręczenia nagród Spike VGX.

  1. GIF z czterema sekundami nowego gameplayu
  2. Oficjalna strona studia Remedy Entertainment