Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2015, 10:02

autor: Adrian Werner

The Incredible Adventures of Van Helsing III - premiera już 22 maja

Studio Neocore poinformowało, że zręcznościowe RPG The Incredible Adventures of Van Helsing III trafi do sprzedaży 22 maja. Opublikowano także nowy filmik, pokazujący w akcji dwie ostatnie ujawnione klasy postaci.

Gra trafi do sprzedaży za trzy dni. - The Incredible Adventures of Van Helsing III trafi do sprzedaży 22 maja - wiadomość - 2015-05-19
Gra trafi do sprzedaży za trzy dni.

Studio Neocore ujawniło datę premiery The Incredible Adventures of Van Helsing III. Trzecia odsłona serii trafi do sprzedaż w najbliższy piątek, czyli 22 maja. Produkcja dostępna ma być wyłącznie na pecety i będziemy ją mogli kupić ze pośrednictwem usługi Steam. Przy okazji twórcy opublikowali informacje o dwóch ostatnich, nieujawnionych dotąd klasach postaci. Pierwszą z nich jest Łowca Głów (ang. Bounty Hunter), który polega na atakach dystansowych i wykorzystuje mechaniczne sondy w celu tropienia i oznaczania wrogów, jak również wyprowadzania ich z równowagi. Te maszyny służą także do przeprowadzania zwiadów i wciągania przeciwników w zestawione na nich pułapki.

Natomiast Konstruktor (ang. Constructor) także preferuje trzymanie wrogów na dystans, ale robi to innymi metodami. Może on bowiem korzystać z potężnej zbrojnej platformy, za pomocą której przywołuje mechanicznych sojuszników i aktywuje ataki. Wśród posiadanych przez niego maszyn znajdziemy m.in. mobilne wieżyczki, latające ornithoptery oraz rozrywające przeciwników na kawałki roboty znane jako dismemberbots.

Przypomnijmy, że The Incredible Adventures of Van Helsing III zaplanowane zostało jako ostatnia część trylogii. Gra zaoferuje kampanię fabularną, kooperację dla czterech osób oraz tryb rywalizacji, w którym naraz bawić się będzie mogło ośmiu graczy. Otrzymamy sześć klas postaci do wyboru, a podstawowe mechanizmy zabawy nie ulegną drastycznym zmianom w porównaniu z poprzednimi odsłonami. Wciąż zajmować się więc będziemy głównie mordowaniem hord wrogów. Urozmaiceniem zabawy ma być mini-gierka zainspirowana strategiami typu tower defense.

Pod względem fabularnym gra stanowić ma kontynuację wydarzeń z poprzednich odsłon. W momencie rozpoczęcia kampanii wojna domowa w krainie Borgovia należy już do przeszłości, ale nie znaczy to wcale, że zapanował pokój. Zniszczone miasta i walczące ze sobą frakcje powodują, że popularność zaczynają zdobywać kulty wieszczące rychły koniec świata. Co gorsza, tajemnicze kataklizmy sugerują, że ci fanatycy mogą mieć rację. W trakcie zabawy nie tylko uratujemy Borgovię, ale również poznamy przeszłość towarzyszki Van Helsinga, czyli Lady Katariny.

  1. The Incredible Adventures of Van Helsing III – oficjalna strona gry