Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2015, 10:10

autor: Meehow

Pierwsze zdjęcia z planu filmowej adaptacji Warcrafta i data premiery

W zasobach Internetu pojawiły się pierwsze dwa zdjęcia z planu filmu Warcraft, kinowej adaptacji gry komputerowej o tym samym tytule. Możemy więc zobaczyć, jak wygląda aktorskie wcielenie Orgrima Doomhammera. Według zapowiedzi, rzeczony obraz ma zadebiutować 10 czerwca 2016 roku.

Na Warcrafta do kin udamy się już za nieco ponad rok. - Pierwsze zdjęcia z planu filmowej adaptacji Warcrafta i data premiery - wiadomość - 2015-05-19
Na Warcrafta do kin udamy się już za nieco ponad rok.

Duncan Jones – reżyser kinowej adaptacji przebojowej serii gier Warcraftopublikował na swoim profilu w serwisie Twitter dwa zdjęcia przedstawiające ekranową wizję Orgrima Doomhammera, granego przez Roberta Kazinskiego. Orgrim jest prominentną postacią uniwersum, swojego czasu był nawet wodzem Hordy, która przez lata nękała najazdami krainę Azeroth. Wziąwszy pod uwagę wygląd rzeczonego orka oraz obecnie znanych członków obsady aktorskiej, można wnioskować, że fabuła filmowego Warcrafta rozpocznie się przed „oficjalnym” powstaniem Hordy, czyli w czasach zanim orkowie zawarli pakt z demonicznym Mannorothem. Trzeba bowiem pamiętać, że oryginalny kolor skóry orków przedstawia się tak, jak widać to na zdjęciach Orgrima, natomiast jego zmianę na zielony wywołało właśnie wypicie krwi wyżej wspomnianego Władcy Otchłani. Całkiem możliwe zatem, że filmowcy odtworzą przynajmniej częściowo wydarzenia opisane przez Christie Golden w książce „Rise of the Horde” [ang. Powstanie Hordy].

Odtwórca roli Orgrima Doomhammera, Robert Kazinski, w swoim dorobku ma role m.in. w filmie Pacific Rim czy serialu True Blood. Jego wybór Duncan Jones uzasadnił potrzebą obsadzenia kogoś, kto potrafiłby odegrać „mrukowatość, humor i twardość” rzeczonej postaci.

Jeśli wierzyć powszechnie dostępnym informacjom, w Warcrafcie pojawią się także takie postaci, jak Anduin Lothar (Travis Fimmel), Durotan (Toby Kebbell), Gul’dan (Daniel Wu) czy Medivh (Ben Foster). Wszystko zatem wskazuje, co nikogo nie powinno zresztą dziwić, na czasy Pierwszej Wojny między orkami i ludźmi, przedstawionej w kultowym Warcraft: Orcs & Humans.

Po latach czekania znamy też w końcu oficjalną datę premierę opisywanego filmu. Według aktualnych planów, Warcraft zadebiutuje na dużym ekranie 10 czerwca 2016 roku. Czekacie?