Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2015, 10:32

autor: Tyon

Life is Strange – premiera trzeciego epizodu opowieści

Fani przygodówki Life is Strange doczekali się trzeciego rozdziału opowieści zatytułowanego The Chaos Theory. Epizod dostępny jest do pobrania na wszystkie wspierane platformy – PC, PS3, PS4, XONE oraz X360. Pierwsze recenzje nie pozostawiają wątpliwości – produkcja trzyma wysoki poziom poprzedniczek.

Fani Life is Strange mogą już pobrać epizod trzeci. - Life is Strange – premiera trzeciego epizodu opowieści  - wiadomość - 2015-05-19
Fani Life is Strange mogą już pobrać epizod trzeci.

Trzeci epizod Life is Strange zatytułowany The Chaos Theory zadebiutował na wszystkich wspieranych platformach – konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 oraz Xbox One, a także na komputerach osobistych. Pierwszy rozdział opowieści premierę miał 30 stycznia 2015 roku i został ciepło przyjęty zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Gra została dobrze oceniona także przez redakcję tvgry.pl.

Jednocześnie w Internecie pojawiły się pierwsze recenzje The Chaos Theory. Pokazują one jednoznacznie, że produkcja nadal trzyma wysoki poziom, a oceny są nawet wyższe niż w przypadku epizodu drugiego – Out of Time. Kolejne odcinki ukazywać się będą w przedziałach od 6 do 8 tygodni, a więc części czwartej możemy spodziewać się na początku lipca.

Kilka wybranych recenzji Life is Strange: The Chaos Theory

Na grę Life is Strange składać się będzie 5 epizodów. Poza opublikowanym dzisiaj The Chaos Theory ukażą się jeszcze odcinki zatytułowane Dark Room oraz Polarized. Zakończenie całej opowieści nastąpi prawdopodobnie na przełomie sierpnia oraz września tego roku. Dokładna data zależy jednak od tempa prac deweloperów. Tytuł dostępny jest w cenie 19,99 euro (około 82 zł) za wszystkie pięć rozdziałów, a więc za trzy, które do tej pory się ukazały oraz dwa kolejne. Możliwe jest też wykupienie tylko pierwszego epizodu w cenie 4,99 euro (około 21 zł). Jeśli gra nam się spodoba możemy dokupić części 2-5 za cenę 16,99 euro (około 70 zł).

Life is Strange – premiera trzeciego epizodu opowieści  - ilustracja #2Life is Strange jest przygodówką stworzoną przez studio DONTNOD, wcześniej odpowiedzialnego m.in. za Remember Me. Gra opowiada o Max Caulfield, dziewczynie, która po latach nauki wraca do rodzinnego miasteczka w stanie Oregon. Jej dawna przyjaciółka – Chloe – bardzo się przez ten czas zmieniła, co związane jest ze zniknięciem pewnej nastolatki. Główna bohaterka chce ją odnaleźć, a pomóc jej w tym ma niecodzienna zdolność w postaci manipulacji czasem.