Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2015, 09:51

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował na XONE, PS4 i PC-tach

Fani serii Wiedźmin w końcu doczekali się przekładanej kilka razy premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tytuł zadebiutował na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, ale już przed premierą osiągnął wielki sukces, gdyż złożono na niego 1,5 mln pre-orderów.

Po wielu miesiącach oczekiwania i kilkukrotnym przekładaniu premiery, dziś na rynku zadebiutowała gra Wiedźmin 3: Dziki Gon od studia CD Projekt RED. Tytuł dostępny jest w wersji na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery osobiste, a z ofertami poszczególnych sprzedawców zapoznacie się w ramce z prawej strony. Ceny zaczynają się od około 205 zł w przypadku wersji na konsole oraz od 124 zł na PC-ty. Pamiętajcie, że pudełkowe wydania ostatniej wymienionej edycji zawierają w środku kod do wykorzystania na platformie GOG.com. Produkcja doczekała się nocnych premier w wybranych sklepach w niektórych miastach, a CDP.pl wysyłał po 23:00 kod uprawniający do odebrania gry w paczkomatach. Krótko pisząc, spora część z Was zapewne cieszy się już swoim egzemplarzem. Natomiast jeżeli dalej wahacie się z zakupem, to warto przypomnieć sobie recenzje mediów.

Nocna premiera Wiedźmina 3 w Warszawie / Źródło: CDP.pl - Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował na Xboksie One, PlayStation 4 i PC-tach - wiadomość - 2015-05-19
Nocna premiera Wiedźmina 3 w Warszawie / Źródło: CDP.pl
Wiedźmin 3: Dziki Gon w skrócie:
 • Gatunek: RPG akcji
 • Deweloper: CD Projekt RED
 • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
 • Data premiery 19 maja 2015 roku
 • Inne: na grę złożono 1,5 mln pre-orderów

Studio CD Projekt RED wysłało recenzentom z całego świata wersję na konsolę PlayStation 4, która spotkała się ze świetnym przyjęciem. Tytuł oczywiście posiada pewne niedoróbki, ale w ogólnym rozrachunku jawi się jako jedna z najlepszych produkcji RPG akcji w historii, mogąc pochwalić się świetną, angażującą fabułą, znakomitą rozgrywką czy też genialnie zaprojektowanym światem. Wiele osób nie sugeruje się wynikami gier uzyskiwanymi w serwisie Metacritic, ale warto zauważyć, że obecnie tytuł może się tam pochwalić średnią ocen na poziomie 92 punktów.

Na koniec przypominam jeszcze, że w tym tygodniu w naszym serwisie znajdziecie recenzję PC-towej wersji trzeciego Wiedźmina, a poniżej wklejam wymagania sprzętowe rzeczonego wydania.

Minimalna konfiguracja sprzętowa:

 • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Karta grafiki: GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870
 • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 8.1 (64-bitowy)
 • Wolne miejsce na dysku: 35 GB

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

 • Procesor: Intel Core i7 3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta grafiki: GeForce GTX 770 / Radeon R9 290
 • System operacyjny: Windows 7 / 8 / 8.1 (64-bitowy)

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował na Xboksie One, PlayStation 4 i PC-tach - ilustracja #5Wiedźmin 3: Dziki Gon to trzecia odsłona uznanej serii gier RPG akcji, tworzonych przez polskie studio CD Projekt RED. Pierwsza część ukazała się w 2007 roku na komputerach PC, a kontynuacja ujrzała światło dzienne w maju 2011 roku (PC, wersja na konsolę Xbox 360 zadebiutowała w kwietniu 2012 roku). „Trójka” ponownie pozwala wcielić się w wiedźmina Geralta, który tym razem musi zmierzyć się z tytułowym Dzikim Gonem i nie tylko.

TWOIM ZDANIEM

Byliście na nocnej premierze Wiedźmina 3?

Nie brałem w tym udziału.
84,3%
Jasne, warto było się wybrać na takie wydarzenie.
15,7%
Zobacz inne ankiety