Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2015, 09:32

Nowa odsłona Need for Speed zostanie ujawniona 21 maja

Firma Electronic Arts poinformowała, że nowa odsłona cyklu Need for Speed zostanie zapowiedziana pojutrze, czyli 21 maja. Wiele wskazuje na to, że seria powróci do tematyki nielegalnych wyścigów ulicznych.

Nowe Need for Speed zobaczymy za dwa dni. - Nowa odsłona Need for Speed zostanie ujawniona 21 maja - wiadomość - 2015-05-19
Nowe Need for Speed zobaczymy za dwa dni.

Już od pewnego czasu wiemy, że firma Electronic Arts ma w planach kolejną odsłonę popularnej serii wyścigowej Need for Speed. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy projekt zostanie oficjalnie zapowiedziany. Za pomocą profilu cyklu w serwisie Facebook wydawca poinformował, że ujawnienie gry nastąpi pojutrze, czyli 21 maja. Ogłoszeniu tej daty towarzyszył obrazek z ciemnym tłem. Dzięki zabawie w programach graficznych fani odkryli, że po rozjaśnieniu grafiki można zobaczyć model samochodu. Sugeruje on, że najnowsza części serii może powrócić do nielegalnych wyścigów ulicznych, czyli tematyki, z której korzystały takie odsłony jak Carbon czy Underground.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu Electronic Arts poinformowało o swoich planach wydawniczych. Wynika z nich, że nowe Need for Speed ma się ukazać jeszcze w tym roku. Za produkcję odpowiada studio Ghost Games, czyli zespół, który opracował udane Need for Speed Rivals (gra otrzymała ocenę 8/10 w naszej recenzji) z 2013 roku.

Nowa odsłona Need for Speed zostanie ujawniona 21 maja - ilustracja #2

Właściciel marki chce, aby kolejna odsłona tchnęła w nią nowe życie. To dlatego 2014 rok był pierwszym od ponad dekady, w którym nie dostaliśmy żadnej nowej produkcji z tej serii. Wszystko po to, aby twórcy otrzymali czas potrzebny na wykonanie dużego skoku jakościowego. Dwanaście miesięcy temu autorzy obiecali, że zamierzają wysłuchać sugestii fanów i dostarczyć produkcję mogącą pochwalić się sporym zestawem świeżych rozwiązań.

  1. Need for Speed – oficjalna strona serii

Nowa odsłona Need for Speed zostanie ujawniona 21 maja - ilustracja #3

W tym roku fani serii otrzymają także nową mobilną odsłonę serii, zatytułowaną Need for Speed: No Limits. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami i ukaże się na urządzenia z systemami iOS oraz Android.

Wczesna wersja projektu zadebiutowała już w kilku krajach w ramach tzw. soft-launchu. Opinie z tych testów są na razie pozytywne i gracze chwalą sobie dopracowany model jazdy oraz atrakcyjną oprawę graficzną. Jak to jednak w przypadku mobilnych gier Electronic Arts bywa, o sukcesie lub porażce Need for Speed: No Limits zadecyduje zapewne to, jak bardzo agresywny będzie system mikropłatności.