Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2016, 18:55

Znamy oficjalne wymagania sprzętowe Need for Speed

Firma Electronic Arts ujawniła oficjalne wymagania sprzętowe gry Need for Speed. Dwie opublikowane konfiguracje mają pozwolić na uruchomienie gry na najniższych oraz na wysokich ustawieniach graficznych.

Twórcy gry liczą, że nowy Need for Speed poradzi sobie na PC lepiej niż na konsolach. - Znamy oficjalne wymagania sprzętowe Need for Speed - wiadomość - 2016-02-19
Twórcy gry liczą, że nowy Need for Speed poradzi sobie na PC lepiej niż na konsolach.

Tydzień temu informowaliśmy o podaniu przez firmę Electronic Arts daty premiery nowego Need for Speed na komputerach osobistych oraz o obietnicach związanych z pecetową edycją najnowszej odsłony kultowej serii. Przypomnijmy – produkcja ma nie być prostą konwersją zrobioną po linii najmniejszego oporu, jako że pojawią się dodatkowe opcje graficzne, a liczba wyświetlanych klatek na sekundę nie będzie zablokowana. Jedynym pytaniem pozostawały wymagania sprzętowe produkcji. Te zaś właśnie zostały podane przez EA, zarówno minimalne (dla rozdzielczości 720p, przy niskich ustawieniach grafiki i stałych 30 klatkach na sekundę) oraz rekomendowane dla rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę z opcjami graficznymi ustawionymi na wysokim poziomie. Ponadto ujawniono też listę kierownic wspieranych przez Need for Speed od firm Logitech (G27, G29, G920), Thrustmaster (TX, T150, T300, T500) oraz Fanatec (CSR).

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: 64-bitowy (Windows 7 lub nowszy)
  • Procesor: Intel Core i3-4130 lub lepszy z obsługą 4 wątków
  • Pamięć: 6GB RAM
  • Karta grafiki: GeForce GTX 750 Ti 2GB/AMD Radeon HD 7850 2GB lub odpowiednik z 2GB VRAM
  • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: 64-bitowy (Windows 7 lub nowszy)
  • Procesor: Intel Core i5-4690 lub lepszy z obsługą 4 wątków
  • Pamięć: 8GB RAM
  • Karta grafiki: GeForce GTX 970 4GB/AMD Radeon R9 290 4GB lub odpowiednik z 4GB VRAM
  • Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca

Need for Speed to dziewiętnasta duża odsłona serii Need for Speed, od dwudziestu lat znajdującej się w rękach Electronic Arts i należącego do firmy studia Ghost Games. Tytuł stanowi swoisty restart serii, i zadebiutował na konsolach Xbox One i PlayStation 4 na początku listopada. Mimo rzekomego podejścia pod oczekiwania graczy, produkcja spotkała się z nie najcieplejszym przyjęciem, ze średnią ocen z recenzji oscylującą w okolic 65/100 (w naszym serwisie wystawiliśmy jej ocenę 7/10). Wydanie pecetowe ma zadebiutować w Polsce 17 marca.