Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2015, 12:41

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Mirror’s Edge ukaże się dopiero w 2016 roku, nowy Need for Speed najwcześniej w październiku

Firma Electronic Arts planuje wypuścić kolejną odsłonę cyklu gier wyścigowych Need for Speed pod koniec bieżącego roku. Natomiast nowy Mirror's Edge ukaże się w pierwszym kwartale roku 2016.

Czy na E3 zobaczymy nowe materiały z Mirror's Edge?

W najświeższym sprawozdaniu finansowym firmy Electronic Arts zawarto kilka ciekawostek na temat planów firmy na przyszłość. Wśród nich wymieniono przybliżoną datę premiery reaktywowanego Mirror’s Edge oraz nowej edycji cyklu Need for Speed – więcej na temat wyników finansowych firmy znajdziecie w tym newsie. Poniżej zamieściliśmy rozkładówkę EA na najbliższy rok.

Plan wydawniczy Electronic Arts na okres od kwietnia 2015 roku do marca 2016 roku

Kolejne wcielenie słynnej serii gier wyścigowych od Electronic Arts ujrzymy w ostatnim kwartale 2015 roku (w tabeli poniżej uwzględniono rok fiskalny, który kończy się w marcu 2016 roku). Nowy Need for Speed nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale prawdopodobnie stanie się to na tegorocznych targach E3. Tytuł powstaje w studiu Ghost Games, odpowiedzialnym za poprzednią, całkiem udaną odsłonę – Need for Speed Rivals (gra otrzymała ocenę 8/10 w naszej recenzji). Rok temu deweloper obiecywał wprowadzić do serii nową jakość. Aby to umożliwić, zdecydowano się nawet przesunąć premierę tytułu, co sprawiło, że 2014 był pierwszym rokiem bez NfS-a od ponad dekady. Za to w tym roku zobaczymy aż dwie produkcje z cyklu – drugą ma być mobilne Need for Speed: No Limits od studia Firemonkeys.

Nieco później, bo w pierwszym kwartale 2016 roku, na rynek trafi Mirror’s Edge. Studio EA DICE planuje odświeżyć i rozwinąć pomysły obecne w pierwszej produkcji o tym tytule z 2008 roku. Spodziewamy się więc sporo skakania po dachach budynków modernistycznej metropolii oraz rzadkiej, acz widowiskowej walki wręcz. W odróżnieniu od poprzedniczki, „Faith 2.0” ma się poruszać po otwartym świecie, a gra zaoferuje tryb multiplayer. Mirror’s Edge docelowo zmierza na PC, PlayStation 4, Xboksa One oraz (prawdopodobnie) PlayStation 3 i Xboksa 360.

  1. Oficjalna strona serii Need for Speed
  2. Oficjalna strona gry Mirror’s Edge