Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2015, 19:18

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

The Incredible Adventures of Van Helsing III ukaże się w maju

Miłośnicy gatunku hack-and-slash ucieszą się z dzisiejszych informacji przekazanych przez studio Neocore Games, które zdradziło, że gra The Incredible Adventures of Van Helsing III ukaże się na komputerach PC w maju bieżącego roku.

Studio Neocore Games poinformowało, że The Incredible Adventures of Van Helsing III ukaże się na komputerach osobistych w maju bieżącego roku. Przy okazji podzielono się pierwszymi fragmentami rozgrywki do obejrzenia powyżej oraz ujawniono kilka informacji. Przede wszystkim zapewniono, że w produkcji pojawi się aż sześć nowych klas postaci, z czego zaprezentowano dwie z nich – Phlogistoneer i Umbralist. Pierwszy z wymienionych to ciężkozbrojny, zmechanizowany łowca, a drugi posiada zdolność kamuflażu. Jednocześnie deweloperzy zdradzili co nieco informacji dotyczących fabuły. Wojna domowa w Borgovii dobiegła końca, ale nie oznacza to, że przyszłość miasta maluje się w różowych barwach, gdyż zagraża mu nasz były sojusznik. W związku z tym potomek Van Helsinga wraz z duchem Katariny ponownie muszą stanąć do walki, wycinając po drodze niezliczone ilości rozmaitych bestii.

The Incredible Adventures of Van Helsing III – Phlogistoneer. - The Incredible Adventures of Van Helsing III ukaże się w maju - wiadomość - 2015-04-02
The Incredible Adventures of Van Helsing III – Phlogistoneer.
The Incredible Adventures of Van Helsing III ukaże się w maju - ilustracja #2

Z mini gry tower defense znanej z serii The Incredible Adventures of Van Helsing wywodzi się gra Deathtrap, która ukazała się na PC-tach w lutym bieżącego roku, a w późniejszym czasie ma trafić także na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Rozgrywka sama w sobie nie ulegnie większym zmianom, więc miłośnicy “jedynki” I “dwójki” poczują się jak w domu. W związku z tym otrzymamy klasycznego hack-and-slash, w którym możemy brać udział w zabawie w singlu lub multiplayerze (internetowy co-op dla czterech osób lub PvP dla ośmiu). Oprócz tego wiemy, że w „trójce” nie zabraknie mini gierki stworzonej na modłę gatunku tower defense, a na pozostałe szczegóły musimy poczekać.

Pierwsza odsłona serii The Incredible Adventures of Van Helsing ukazała się w maju 2013 roku i opowiadała o przygodach potomka słynnego Van Helsinga, który walczy z rozmaitymi stworami na terenie Borgovii. Tytuł został ciepło przyjęty przez fanów gatunku, więc już po roku doczekał się bardziej rozbudowanej kontynuacji, oferującej m.in. trzy klasy postaci, możliwość przyzywania Chimery i wiele innych.

The Incredible Adventures of Van Helsing III – Umbralist. - The Incredible Adventures of Van Helsing III ukaże się w maju - wiadomość - 2015-04-02
The Incredible Adventures of Van Helsing III – Umbralist.