Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSV
Okładka Uncharted: Fight for Fortune (PSV)
OkładkaUncharted: Fight for Fortune (PSV)

Uncharted: Pogoń za fortuną PSV

Uncharted: Fight for Fortune

Turowa karcianka z elementami przygodówki i gry akcji. Tytuł powstał z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita jako wynik współpracy zespołów Bend Studio i Loop Games.

Logiczne | karciane | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Uncharted: Pogoń za fortuną Premiera PSV

4grudnia2012

pudełko PL

5grudnia2012

producent: Bend Studio wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Uncharted: Pogoń za fortuną

Pox Nora

Monster Monpiece

Wydana w 2011 roku gra Uncharted: Złota Otchłań okazała się jednym z hitów napędzających sprzedaży konsoli PlayStation Vita. Deweloperzy ze studia Bend zdecydowali się zaproponować graczom tytuł, który wzbogacałby uniwersum Nathana Drake'a o nowy wymiar, a jednocześnie stanowił element komplementarny w stosunku do wspomnianej produkcji. Efektem starań, podjętych wspólnie z firmą One Loop Games, stała się turowa karcianka z elementami przygodówki i gry akcji - Uncharted: Fight for Fortune.

Rozgrywka bazuje na prostym koncepcie – gracz toczy pojedynek z komputerową sztuczną inteligencją lub żywym przeciwnikiem wykorzystując do tego własnoręcznie skonstruowaną talię (deck), obejmującą karty frakcji, losu oraz artefaktów. Te pierwsze reprezentują bohaterów z serii Uncharted (pozytywnych, negatywnych oraz najemników). Tworzą oni drużynę, która walczy z przeciwnikiem oraz jego zespołem herosów. Na umiejętności poszczególnych kart frakcji wpływ mają karty pomocnicze (np. modyfikujące niektóre współczynniki). Starcie kończy się w momencie, gdy jedna ze stron pozbawiona zostanie punktów życia.

Intencją twórców było powiązanie gry z wcześniejszą odsłoną cyklu Uncharted, wydaną na konsoli PlayStation Vita. Po zainstalowaniu specjalnej łatki aktualizacyjnej, grający w Uncharted: Złota Otchłań mają możliwość przetransferować zgromadzone artefakty, zamieniając je na odpowiadające im karty w Uncharted: Fight for Fortune.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 90 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Uncharted: Pogoń za fortuną

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.