Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSV
Okładka Uncharted: Fight for Fortune (PSV)

Uncharted: Pogoń za Fortuną PSV

Uncharted: Fight for Fortune

Turowa karcianka z elementami przygodówki i gry akcji. Tytuł powstał z myślą o konsoli przenośnej PlayStation Vita jako wynik współpracy zespołów Bend Studio i Loop Games.

Logiczne | karciane | multiplayer

PlayStation Vita
Okładka Uncharted: Fight for Fortune (PSV)

data premiery gry w wersji PSV:

4grudnia2012

5grudnia2012

pudełko PL

Wydana w 2011 roku gra Uncharted: Złota Otchłań okazała się jednym z hitów napędzających sprzedaży konsoli PlayStation Vita. Deweloperzy ze studia Bend zdecydowali się zaproponować graczom tytuł, który wzbogacałby uniwersum Nathana Drake'a o nowy wymiar, a jednocześnie stanowił element komplementarny w stosunku do wspomnianej produkcji. Efektem starań, podjętych wspólnie z firmą One Loop Games, stała się turowa karcianka z elementami przygodówki i gry akcji - Uncharted: Fight for Fortune.

Rozgrywka bazuje na prostym koncepcie – gracz toczy pojedynek z komputerową sztuczną inteligencją lub żywym przeciwnikiem wykorzystując do tego własnoręcznie skonstruowaną talię (deck), obejmującą karty frakcji, losu oraz artefaktów. Te pierwsze reprezentują bohaterów z serii Uncharted (pozytywnych, negatywnych oraz najemników). Tworzą oni drużynę, która walczy z przeciwnikiem oraz jego zespołem herosów. Na umiejętności poszczególnych kart frakcji wpływ mają karty pomocnicze (np. modyfikujące niektóre współczynniki). Starcie kończy się w momencie, gdy jedna ze stron pozbawiona zostanie punktów życia.

Intencją twórców było powiązanie gry z wcześniejszą odsłoną cyklu Uncharted, wydaną na konsoli PlayStation Vita. Po zainstalowaniu specjalnej łatki aktualizacyjnej, grający w Uncharted: Złota Otchłań mają możliwość przetransferować zgromadzone artefakty, zamieniając je na odpowiadające im karty w Uncharted: Fight for Fortune.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 5.9 / 10 na podstawie 47 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Uncharted: Pogoń za Fortuną

Klasyfikacja PEGI Uncharted: Pogoń za Fortuną

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Gracz na wypasie - kolekcja ubrań Uncharted
Gracz na wypasie - kolekcja ubrań Uncharted

wiadomość10 grudnia 2012

Zimno, ciemno, a jeżeli mieszkacie na zachodzie Polski, to także śnieżno. Jednak ani śnieg, ani upał, ani wilgoć nie są straszne Nathanowi Drake'owi, bohaterowi gier z serii Uncharted, który przecież niemały kawał świata zwiedził. Może sekret odporności na warunki pogodowe leży w odpowiednim kroju koszuli?

Uncharted: Fight for Fortune – zobacz zwiastun karcianki z Nathanem Drakem
Uncharted: Fight for Fortune – zobacz zwiastun karcianki z Nathanem Drakem

wiadomość19 listopada 2012

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się porcja informacji związanych z grą Uncharted: Fight for Fortune. Karcianka z udziałem Nathana Drake'a zadebiutuje w grudniu na konsoli PlayStation Vita.

Uncharted: Fight for Fortune – niespodziewany powrót Nathana Drake’a?
Uncharted: Fight for Fortune – niespodziewany powrót Nathana Drake’a?

wiadomość7 listopada 2012

Na stronie internetowej australijskiej organizacji zajmującej się przyznawaniem kategorii wiekowych grom niespodziewanie pojawiła się informacja o sklasyfikowaniu produkcji o tytule Uncharted: Fight for Fortune. Czyżby czekała już na nas kolejna odsłona przygód popularnego Nate’a?