Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSVPC
Okładka Monster Monpiece (PSV)

Monster Monpiece

Wirtualna gra karciana, w której zmierzymy się z przeciwnikami wystawiając do walki mityczne potwory i zwierzęta, takie jak jednorożce czy minotaury, przedstawione w postaci młodych dziewcząt i kobiet.

Strategiczne | fantasy | turowe | karciane

Okładka Monster Monpiece (PSV)

data premiery gry:

24sty2013

PSV

14mar2017

PC

Monster Monpiece na PC i PSV to wirtualna karcianka, stworzona przez japońskie studio Compile Heart. Producentami gry są japońskie studio Compile Heart oraz firma Idea Factory, które od lat specjalizują się w grach jRPG oraz visual novel. Najpopularniejszą marką twórców jest seria Hyperdimension Neptunia, posiadająca w sumie kilkanaście różnych odsłon. Monster Monpiece otrzymało aż trzy sequele, które rozgrywają się w tym samym świecie. Porzucają one jednak formułę karcianki na rzecz tradycyjnego jRPG.

Fabuła

Fabuła Monster Monpiece przenosi nas do fantastycznego świata Yafanir, w którym z ludźmi koegzystuje ras pięknych kobiet-potworów, przyzywanych przez wyszkolonych magów. Główna bohaterka tytułu o imieniu Mei, ucząca się w magicznej akademii, wyrusza w podróż, by odnaleźć zaginioną przyjaciółkę. W jej trakcie wykorzystuje do pomocy kontrolowane przez nią sojuszniczki. Cała historia jest przedstawiona graczowi w kampanii, w czasie przerywników pomiędzy kolejnymi pojedynkami, w formie znanej z japońskich visual novel. Na ekranie widzimy więc portrety postaci oraz tekst dialogów.

Mechanika

Monster Monpiece jest dość standardową wirtualną kolekcjonerską karcianką. W przeciwieństwie do serii Magic: The Gathering, karty na stole nie są przedstawione tylko w formie dwuwymiarowych kartoników, ale także trójwymiarowych animowanych modeli. Rozgrywka odbywa się na polu podzielonym na komórki (7x3), na które możemy przeciągnąć i upuścić pojedyncze karty. W trakcie swojej tury możemy je przemieszczać i aktywować ich umiejętności, identyczne możliwości ma również przeciwnik. W grze znajdziemy ponad 100 kart, dla których ilustracje wykonało kilkudziesięciu japońskich artystów i projektantów. Wszystkie są przydzielone do jednej z czterech kategorii. Pierwsza to potwory mogące atakować wrogie stwory zajmujące sąsiednie pola. Druga to podwładni specjalizujący się w walce na dystans. Trzecia i czwarta to medycy oraz karty zwiększające siłę i skuteczność zdolności sojuszników. Poza trybem singleplayer twórcy przygotowali też możliwość zabawy online, dla maksymalnie dwóch osób.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Monster Monpiece jest nieskomplikowana. Poszczególne karty na stole gry zostały przedstawione w postaci nieskomplikowanych animowanych trójwymiarowych modeli. Równie proste są wszelkiego rodzaju efekty graficzna, przedstawiające ataki oraz specjalne umiejętności używane w trakcie walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Monster Monpiece

Wymagania wiekowe Monster Monpiece

odpowiednia dla każdego wieku

PSV
PC