Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2012, 19:02

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Uncharted: Fight for Fortune – zobacz zwiastun karcianki z Nathanem Drakem

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się porcja informacji związanych z grą Uncharted: Fight for Fortune. Karcianka z udziałem Nathana Drake'a zadebiutuje w grudniu na konsoli PlayStation Vita.

Premiera Uncharted: Fight for Fortune zaplanowana została na grudzień. - Uncharted: Fight for Fortune – zobacz zwiastun karcianki z Nathanem Drakem - wiadomość - 2012-11-19
Premiera Uncharted: Fight for Fortune zaplanowana została na grudzień.

O zaskakującej, nowej odsłonie cyklu Uncharted informowaliśmy niespełna dwa tygodnie temu. Na oficjalnym blogu PlayStation rąbka tajemnicy odnośnie Uncharted: Fight for Fortune uchylił Chris Reese z Bend Studio, które pracuje nad grą w kooperacji z ekipą One Loop Games i rzecz jasna pod czujnym okiem Naughty Dog. Zaprezentował on również pierwszy zwiastun i wyjaśnił podstawowe założenia mechaniki gry.

Szef Bend Studio określił Uncharted: Fight for Fortune mianem turowej karcianki z elementami przygodówki i gry akcji. Podstawą zabawy ma być tworzenie drużyny złożonej z postaci (także czarnych charakterów i najemników) z uniwersum serii Uncharted, reprezentowanych przez Karty Frakcji, a następnie wykorzystanie jej do walki z przeciwnikiem i jego ekipą herosów. Przewagę można będzie zyskać m.in. dzięki wzmocnieniu bohaterów kartami Zasobów i Losu.

Wśród ciekawych opcji zapowiedzianych przez Reesa uwagę zwraca opcja powiązania Uncharted: Golden Abyss i Uncharted: Fight for Fortune. Dzięki temu artefakty znajdywane w pierwszej grze pozwolą odblokować odpowiadające im karty w drugiej.

Deweloper obiecuje, że niebawem poznamy więcej szczegółów odnośnie Uncharted: Fight for Fortune, czyli najprawdopodobniej dokładny termin premiery i cenę gry.

  1. Oficjalny blog PlayStation w Europie
  2. Strona internetowa Bend Studio