Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2020, 09:29

Rocket League za darmo, premiera wersji free-to-play

Gra Rocket League przeszła na model free-to-play i opuściła Steam. Twórcy przygotowali kupon o wartości 40 złotych dla osób, które dodadzą produkcję do swojej biblioteki w Epic Games Store.

Rocket League za darmo, premiera wersji Free-to-Play - ilustracja #1
Pięć lat po premierze gra przesiadła się na model free-to-play,

Zgodnie z zapowiedziami gra Rocket League została przestawiona na model free-to-play. Zmianę tę wprowadzono na wszystkich platformach sprzętowych, czyli na PC, Xboksie One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Równocześnie pecetowa wersja gry zadebiutowała w Epic Games Store i została usunięta ze Steama. Osoby, które wcześniej nabyły Rocket League w serwisie studia Valve będą jednak mogły nadal bawić się bez przeszkód i otrzymają wszystkie aktualizacje.

Aby zachęcić graczy do pobrania Rocket League w Epic Games Store, przygotowano godną uwagi promocję. Dodanie tytułu do biblioteki w tym serwisie nagrodzone zostaje kuponem o wartości 40 złotych, który można wykorzystać do zakupu gier lub dodatków o minimalnej łącznej wartości 59,99 złotych. Należy dodać, że musimy to zrobić do 1 listopada.

Twórcy nie zapomnieli również o osobach, które kupiły grę przed przejściem na model free-to-play. Tacy gracze otrzymali tzw. legacy status, zapewniający wcześniejszy dostęp do DLC, specjalny tytuł oraz garść dodatkowych prezentów (m.in. baner Huntress Player czy koła Dieci-Oro).

Przypomnijmy, że Rocket League zadebiutowało w lipcu 2015 roku na PC i PlayStation 4. W kolejnych latach ukazały się wydania na Xboksa One oraz Nintendo Switch. Gra oferuje funkcję cross-play, pozwalającą na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform. W zeszłym roku odpowiedzialne za ten projekt studio Psyonix wykupiła firma Epic Games.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Rocket League w Epic Games Store
  3. Recenzja gry Rocket League - piłka nożna na dopalaczu
  4. Rocket League - poradnik do gry