Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2019, 08:50

Epic kupił twórców Rocket League. Czy gra zniknie ze Steam?

Studio Psyonix zostało wykupione przez firmę Epic Games. Na razie Rocket League nie zniknie ze sprzedaży na Steamie. Mimo to gracze zalali ten serwis negatywnymi recenzjami gry.

Gra ukazała się w 2015 roku. - Epic kupił twórców Rocket League. Czy gra zniknie ze Steam? - wiadomość - 2019-05-03
Gra ukazała się w 2015 roku.
CO MUSISZ WIEDZIEĆ:
  1. studio Psyonix zostało przejęte przez Epic Games,
  2. Rocket League trafi do Epic Games Store,
  3. na razie nie podjęto decyzji o usunięciu gry ze Steama,
  4. wydanie na Steamie zawsze będzie wspierane, nawet jeśli zniknie ze sprzedaży.

Znane z przebojowego Rocket League studio Psyonix ogłosiło, że zostało wykupione przez firmę Epic Games. Transakcja ma zostać sfinalizowana na przełomie maja i czerwca tego roku. Nie podano, na jaką kwotę opiewa umowa.

Rocket League ma trafić do Epic Games Store pod koniec roku. Twórcy podkreślili, że gra w dalszym ciągu jest dostępna na Steamie i zawsze będzie wspierana na tej platformie. Na razie nie ogłoszono żadnych planów związanych z usunięciem produkcji z oferty serwisu Valve. Sformułowano to w sposób, który zostawia otwartą furtkę na podjęcie takiej decyzji w przyszłości. Nawet jeśli to nastąpi, posiadacze gry na tej platformie będą otrzymywali wszystkie aktualizacje.

Ludzie z Psyonix zapewniają, że dołączenie do Epic Games przysłuży się Rocket League, gdyż uzyskają dodatkowe środki na rozwój gry.

Takie deklaracje nie uspokoiły wszystkich graczy - na wieść o wykupieniu studia zalali oni Steam negatywnymi recenzjami Rocket League. Jest ich tak dużo, że odbiór gry w ostatnich 30 dniach podawany jest jako „mieszany”, gdyż tylko 52% ocen graczy jest pozytywnych.

Valve niedawno ogłosiło, że w takich przypadkach okresy z recenzjami tego typu nie będą brane pod uwagę do ogólnych ocen, chyba że użytkownik zdecyduje inaczej w ustawieniach Steam. W ten sposób podreperowano niedawno średnią gier z serii Borderlands i spodziewamy się, że w przypadku Rocket League będzie podobnie.

Przypomnijmy, że Rocket League zadebiutowało w lipcu 2015 roku na PC i PlayStation 4. W lutym 2016 r. doczekaliśmy się konwersji na Xboksa One, a w listopadzie 2017 roku produkcja trafiła na Nintendo Switch. Według zapewnień, przejęcie studia Psyonix przez Epic Games nie wpłynie w żaden sposób na konsolowe wydania gry.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Rocket League - piłka nożna na dopalaczu
  3. Rocket League - poradnik do gry