Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2019, 16:31

Szef studia Gearbox odpowiada na falę negatywnych recenzji Borderlands na Steamie

Randy Pitchford, szef studia Gearbox Software, dał jasno do zrozumienia, co sądzi o fanach, którzy w ramach protestu związanego z debiutem Borderlands 3 w Epic Games Store wywołali falę negatywnych recenzji poprzednich odsłon cyklu w serwisie Steam.

Długo oczekiwana kooperacyjna strzelanka Borderlands 3 na komputerach PC będzie dostępna przez pół roku wyłącznie w Epic Games Store. Z platformy tej skorzystać będą musieli także posiadacze pudełkowych wydań produkcji. Fani serii nie są zadowoleni z takiego obrotu spraw, dlatego od jakiegoś czasu w ramach protestu wystawiają masowo negatywne recenzje poprzednim odsłonom serii, które dostępne są w serwisie Steam. W odpowiedzi na tweet jednego ze swoich pracowników, który zauważył ten trend, Randy Pitchford, szef Gearbox Software, dał wyraźnie do zrozumienia, co sądzi o takich praktykach.

O ironio. To, że Steam zezwala na działalność polegającą na nadużywaniu systemu recenzji, a także to, że nie ma zamiaru jej zakazać, sprawia, że jestem coraz bardziej zadowolony z decyzji 2K Games [wydawca Gearbox Software] i zacznę też mocniej zastanawiać się nad dalszym funkcjonowaniem Gearbox Publishing na tej platformie.

Borderlands 3 na pecetach kupimy przez pół roku wyłącznie w Epic Games Store.  - Szef studia Gearbox odpowiada na falę negatywnych recenzji Borderlands na Steamie - wiadomość - 2019-04-08
Borderlands 3 na pecetach kupimy przez pół roku wyłącznie w Epic Games Store.

Decyzja 2K Games, o której Pitchford wspomina w tweecie, to oczywiście czasowa umowa na wyłączność z Epic Games Store. Poza tym musimy zaznaczyć, że szef Gearbox nie ma do końca racji. Steam zaczął bowiem bardziej zdecydowanie walczyć z falami negatywnych ocen. Co więcej, przygotowane przez serwis filtry spełniły swoją rolę, dzięki czemu ogólna ocena tytułów z serii nie uległa na razie żadnym znaczącym zmianom. Efekty działań fanów nie są więc tak zauważalne, jak podczas innych akcji protestacyjnych, które miały miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Przypomnijmy, że ostatnio podobny atak na Steamie przeżyła seria Metro, po tym gdy okazało się, że jej najnowsza odsłona przez rok od premiery nie pojawi się na tej platformie.

Filtry Steama zadziałały i fala negatywnych ocen została wykryta automatycznie przez serwis, a jej efekty zniwelowane. Tu przykład z Borderlands 2. - Szef studia Gearbox odpowiada na falę negatywnych recenzji Borderlands na Steamie - wiadomość - 2019-04-08
Filtry Steama zadziałały i fala negatywnych ocen została wykryta automatycznie przez serwis, a jej efekty zniwelowane. Tu przykład z Borderlands 2.

Borderlands 3 ukaże się 13 września tego roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach PC. Tytuł dostępny będzie w czterech edycjach: standardowej, Deluxe (zawierającej dodatkowe skórki i pomniejsze bonusy), Super Deluxe (to co poprzednio + przepustka sezonowa) oraz w wydaniu kolekcjonerskim. Osoby, które zdecydują się na zakup gry w pre-orderze, otrzymają dodatkowo złote skiny do broni. Cena gry w sklepie Epic Games to 259,99 zł za edycję standardową, 329,99 zł za Deluxe i 429,99 zł za Super Deluxe.

  1. Oficjalna strona serii