Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2019, 17:45

Mortal Kombat 11 z zabezpieczeniami Denuvo

Najnowsza odsłona bijatyki Mortal Kombat, która ukaże się pod koniec kwietnia, na komputerach PC będzie posiadała nielubiane przez graczy zabezpieczenia antypirackie Denuvo.

Na steamowym profilu Mortal Kombat 11 pojawiły się nowe informacje dotyczące stosowanych przez wydawcę zabezpieczeń DRM. Wygląda na to, że produkcja będzie wyposażona w nielubiany przez graczy antypiracki system Denuvo. Dołącza ona tym samym do innych posiadających go wysokobudżetowych bijatyk na PC, takich jak Tekken 7 oraz Soulcalibur VI.

Przypomnijmy, że Denuvo od lat oskarżane jest o negatywny wpływ na wydajność korzystających z niego gier, co wydają się potwierdzać niektóre badania i testy. Stabilne działanie tytułu jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku bijatyk, w których nawet kilka brakujących klatek obrazu oraz drobne błędy graficzne mogą zdecydować o zwycięstwie lub porażce w pojedynku. O tym, czy Denuvo zmodyfikuje w zauważalny sposób funkcjonowanie produkcji, przekonamy się jednak dopiero po jej premierze. Deweloperzy zapewniają o wysokiej jakości pecetowego portu, przygotowanego przez polski zespół QLOC, który ma uniknąć problemów i błędów jakie trapiły Mortal Kombat X. Dodajmy także, że Mortal Kombat 11 działać będzie w oparciu o sprawdzony i dobrze zoptymalizowany silnik Unreal Engine 3, co może dodatkowo zniwelować ewentualne problemy wywołane przez system DRM.

Deweloperzy zapewniają o wysokiej jakości pecetowego portu Mortal Kombat 11. - Mortal Kombat 11 z zabezpieczeniami Denuvo - wiadomość - 2019-04-08
Deweloperzy zapewniają o wysokiej jakości pecetowego portu Mortal Kombat 11.

Mortal Kombat 11 pojawi się 23 kwietnia na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach PC, a 10 maja trafi także do europejskich posiadaczy Nintendo Switch. Tytuł ma być pozbawiony jakichkolwiek lootboksów i zadebiutować z 25 grywalnymi postaciami. Po ukazaniu się wszystkich DLC liczba ta wzrośnie do ponad 30.

  1. Mortal Kombat 11 w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona Mortal Kombat 11