Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2019, 12:12

Mortal Kombat 11 bez lootboksów. Może powstać bijatyka Marvel vs DC

Szef NetherRealm Studios ujawnił nowe informacje na temat Mortal Kombat 11. Dowiedzieliśmy się również, że zespół rozważa opracowanie bijatyki Marvel vs DC. Niewiele też brakowało, aby w Injustice 2 pojawił się Neo z serii Matrix.

Mortal Kombat 11 wystartuje z 25 zawodnikami. - Mortal Kombat 11 bez lootboksów. Może powstać bijatyka Marvel vs DC - wiadomość - 2019-04-05
Mortal Kombat 11 wystartuje z 25 zawodnikami.
MORTAL KOMBAT 11 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: NetherRealm Studios
  2. Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  3. Gatunek: bijatyka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 23 kwietnia 2019 r.

Już tylko niecałe trzy tygodnie dzielą nas od premiery Mortal Kombat 11, czyli kolejnej odsłony jednego z najpopularniejszych cykli bijatyk. Czekających na ten tytuł zainteresować powinien wywiad, jakiego serwisowi Game Informer udzielił szef studia NetherRealm, Ed Boon. Dzięki temu dowiedzieliśmy się sporo nowego na temat tego projektu.

Graczy powinna ucieszyć informacja, że w Mortal Kombat 11 zabraknie lootboksów. Gra zadebiutuje z 25 postaciami. Po wydaniu wszystkich dodatków DLC liczba ta wzrośnie do trzydziestu kilku. W dniu premiery produkcja nie zaoferuje cross-playa, ale twórcy nie wykluczają, że opcja taka pojawi się w przyszłości.

Kampania Mortal Kombat 11 zaoferuje kilka alternatywnych zakończeń. Nie uświadczymy w niej za to żadnych sekwencji typu Quick Time Event. Ponadto Ed Boon zapewnił, że wersja gry na Nintendo Switch będzie działała w 60 klatkach na sekundę.

Wywiad zahaczył również o plany na przyszłość. Dowiedzieliśmy się, że przeprowadzono rozmowy z firmą Disney dotyczące opracowania bijatyki, w której zmierzyliby się bohaterowie z komiksowych uniwersów Marvel i DC. Na razie nie wiadomo jednak, czy cokolwiek z tego wyniknie. Ponadto gotowy jest scenariusz kolejnej filmowej adaptacji marki Mortal Kombat, ale Boon stwierdził, że powstrzyma realizację tego projektu, jeśli nie będzie on wystarczająco wysokiej jakości.

Dowiedzieliśmy się także, że sprzedaż Mortal Kombat X wyniosła prawie 11 milionów egzemplarzy, co czyni z gry największy bestseller w karierze Eda Boona. Twórca zdradził także, że niewiele brakowało, aby w obsadzie Injustice 2 pojawił się Neo z filmowej serii Matrix. Ostatecznie nic z tego nie wyszło. Bohater ten nie pojawi się również w MK 11.

Przypomnijmy, że Mortal Kombat 11 trafi na pecety, Xboksa One, PlayStation 4 i Switch. Gra ukaże się 23 kwietnia tego roku na trzech pierwszych platformach. Wersja na konsolę Nintendo zadebiutuje później – 10 maja. Co ciekawe, ten poślizg dotyczy jedynie wydania europejskiego.

  1. Oficjalna strona gry