Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2019, 10:47

autor: Adrian Werner

Mortal Kombat 11 wciąż na Unreal Engine 3

NetherRealm Studios wypuściło świeży zwiastun bijatyki Mortal Kombat 11, koncentrujący się na fabule gry. Dowiedzieliśmy się także, że produkcja powstaje na bazie silnika Unreal Engine 3, a nie jego nowszej, czwartej generacji.

MORTAL KOMBAT 11 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: NetherRealm Studios
  2. Wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment
  3. Gatunek: bijatyka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 23 kwietnia 2019 r.

Już tylko niecałe dwa miesiące dzielą nas od premiery Mortal Kombat 11, czyli kolejnej odsłony jednego z najpopularniejszych cykli bijatyk. Nic zatem dziwnego, że ostatnio regularnie otrzymujemy świeże materiały wideo z tego projektu. Najnowszym jest zwiastun wprowadzający w fabułę gry.

Filmik prezentuje dwie wrogie frakcje - jedną kierowaną przez Raidena, a drugą przez Kronikę. Ich konflikt napędza cały scenariusz. Nie zabrakło także kilku fatality.

Gra ukaże się w przyszłym miesiącu. - Mortal Kombat 11 wciąż na Unreal Engine 3 - wiadomość - 2019-03-07
Gra ukaże się w przyszłym miesiącu.

Ponadto dowiedzieliśmy się czegoś nowego o technologii napędzającej grę. Jon Greenberg, czyli główny programista graficzny w studiu NetherRealm, poinformował, że Mortal Kombat 11 zbudowano na silniku Unreal Engine 3, a nie jego nowszej, czwartej generacji. Należy pamiętać, że autorzy rozwijają własną wersję tej technologii od wielu lat i jej możliwości znacznie przewyższają to, co oferuje bazowa edycja UE3.

Greenberg zdecydował się zabrać głos w tej sprawie, gdyż ktoś uparcie edytował wpis gry w Wikipedii, zmieniając silnik na Unreal Engine 4. W NetherRealm istnieje odrębna grupa zajmująca się rozwojem mobilnych odsłon marek studia i wykorzystuje przy tym właśnie UE4. Natomiast główny zespół trzyma się własnej wersji Unreal Engine 3, gdyż jest ona dopasowana do ich potrzeb. Gdyby autorzy przesiedli się na nowszą wersję tej technologii, to musieliby wpierw dużo pracy włożyć w jej zmodyfikowanie i dodanie potrzebnych im funkcji, co opóźniłoby produkcję.

Przypomnijmy, że Mortal Kombat 11 zmierza na pecety, Xboksa One, PlayStation 4 i Switch. Gra ukaże się 23 kwietnia tego roku na trzech pierwszych platformach. Wersja na konsolę Nintendo zadebiutuje później – 10 maja. Co ciekawe, ten poślizg dotyczy jedynie wydania europejskiego. Warto na koniec wspomnieć, że kilka dni temu wyciekła pełna lista postaci.

  1. Oficjalna strona gry