Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2022, 14:50

Prace nad Mortal Kombat 12 trwają, sugeruje tweet aktora

Mortal Kombat 12 prawdopodobnie powstaje już od jakiegoś czasu. Kolejną przesłanką o tym świadczącą mógł być wpis na Twitterze aktora Andrew Bowena – growego Johnny’ego Cage’a.

Doniesienia o tym, że wydane w 2019 roku Mortal Kombat 11 nie będzie ostatnią odsłoną popularnej serii bijatyk, pojawiają się w sieci od jakiegoś czasu. W sierpniu 2021 r. dziennikarz Jeff Grubb zasugerował, że prace nad nową grą trwają i są traktowane priorytetowo. Nic dziwnego – cykl sprzedaje się bowiem wyśmienicie. Co więcej, NetherRealm Studios, które stworzyło jego ostatnie części, poinformowało miesiąc wcześniej o zakończeniu wsparcia dla MK11 i skupieniu się na kolejnej grze.

Pierwszych w miarę konkretnych przesłanek na jej temat fani dopatrzyli się około pół roku temu na zdjęciu opublikowanym przez jednego z pracowników studia. Kolejnym punktem zaczepienia może być natomiast niedawny wpis na Twitterze aktora Andrew Bowena, który podłożył głos Johnny’emu Cage’owi w MKX i MK11 (via VGC).

Na krótkim wideo można było zobaczyć Bowena nieopodal siedziby Warner Bros. W tle rozbrzmiewał natomiast motyw do złudzenia przypominający ten z intra Mortal Kombat 2; padały również słowa: „Każda śmiertelna technika. To brutalna walka” (ang. „Every deadly technique. It’s savage combat”).

O przesłaniu tego filmiku najlepiej świadczy fakt, że został on dość szybko usunięty – zapewne na polecenie Warner Bros. Wiele osób (w tym m.in. nasz redaktor, Krzysztof „Draug” Mysiak) zdążyło go jednak zobaczyć. Co więcej, został on skopiowany i udostępniony na profilu Instant Gaming (@InstantGamingIT) na Twitterze (poniżej). Wszystko wskazuje więc na to, że zapowiedź Mortal Kombat 12 może być coraz bliżej.