Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3PC
Okładka Mortal Kombat II (PS3)

Mortal Kombat II

Sequelem przebojowej wirtualnej bijatyki, która ujrzała światło dzienne w 1992 roku. Autorzy postanowili pójść za przysłowiowym ciosem, serwując użytkownikom większą ilość wojowników, ataków, aren itd.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Mortal Kombat II (PS3)

data premiery gry:

14maj1994

PC

30mar2007

PS3

Mortal Kombat 2 jest sequelem przebojowej wirtualnej bijatyki, która ujrzała światło dzienne w 1992 roku. Autorzy postanowili pójść za przysłowiowym ciosem, serwując użytkownikom większą ilość wojowników, ataków, aren itd. Oprawę wizualną poddano szeregowi ulepszeń, ale sposób prezentowania akcji i animowania postaci nie uległ zmianie – ponownie posłużono się rzutem bocznym i dwuwymiarowymi modelami digitalizowanymi, nałożonymi na wygenerowane komputerowo tła.

Tym razem możemy wcielić się w jednego z dwunastu mistrzów sztuk walki (Baraka, Jax, Johnny Cage, Kitana, Kung Lao, Liu Kang, Mileena, Rayden, Reptile, Scorpion, Shang Tsung i Sub-Zero), celem przekroczenia bram Zaświatów i wyeliminowania tam pozostałych jedenastu uczestników turnieju. Ostatecznie przychodzi czas konfrontacji z czterorękim potworem Kintaro i gospodarzem imprezy, czyli złym bogiem imieniem Shao Kahn. Ponadto wprowadzono trzech ukrytych rywali – Jade, Noob Saibot i Smoke.

Każdy z podstawowych bohaterów posiada pięć akcji standardowych (dwa rodzaje uderzeń rękami i nogami oraz blok), a także kilka indywidualnych ciosów specjalnych. Wśród tych ostatnich szczególną uwagę zwracają ataki o nazwie Fatality, będące swoistą wizytówką cyklu MK i polegające na nadzwyczaj sadystycznym (np. odebranie duszy, szlachtowanie i „pieszczenie” prądem elektrycznym) pozbawianiu oponenta życia pod koniec pojedynku. Do tego dochodzą jeszcze dwa nowe warianty finalizowania starcia: Babality (zamiana wroga w dziecko) i Friendship (okazanie gestu miłosierdzia). Całość uzupełnia dobrze dopasowana do klimatu oprawa audio oraz możliwość współzawodniczenia z żywym przeciwnikiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 449 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mortal Kombat II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Mortal Kombat Kollection Online – remastery pierwszej trylogii prawie pewne
Mortal Kombat Kollection Online – remastery pierwszej trylogii prawie pewne

wiadomość22 stycznia 2020

Dzięki agencji ratingowej PEGI dowiedzieliśmy się, że w planach jest Mortal Kombat Kollection Online, czyli zestaw zremasterowanych wersji pierwszych trzech odsłon cyklu.

Prototypy fanowskiego remake'u Mortal Kombat i patch 2.0 do gry Kursk - wieści
Prototypy fanowskiego remake'u Mortal Kombat i patch 2.0 do gry Kursk - wieści

wiadomość18 grudnia 2018

Dziś piszemy o możliwości ściągnięcia prototypowych wersji fanowskiego remake'u Mortal Kombat (projekt nie zostanie ukończony z powodu interwencji Warner Bros.) oraz o istotnej aktualizacji do polskiej przygodówki Kursk. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Odświeżone trylogie Mortal Kombat i Prince of Persia coraz bardziej pewne?
Odświeżone trylogie Mortal Kombat i Prince of Persia coraz bardziej pewne?

wiadomość28 września 2010

Odświeżone wydania znanych gier robią się coraz bardziej popularne – szczególnie jeśli mamy do czynienia z przeniesieniem najbardziej cenionych serii i dostosowaniem ich do najnowszych standardów. Tym razem wygląda na to, że ciekawa oferta szykuje się dla fanów przygód Księcia Persji oraz cyklu Mortal Kombat.

Powrót trzech pierwszych części Mortal Kombat na PS3?
Powrót trzech pierwszych części Mortal Kombat na PS3?

wiadomość18 sierpnia 2010

Tym razem to brytyjski sklep, a nie wnikliwi dziennikarze czy gadatliwi producenci, stał się źródłem wycieku informacji o zupełnie nowym produkcie. O czym mowa? O Mortal Kombat Arcade Compilation, odświeżonej wersji klasycznych trzech pierwszych części kultowej bijatyki, która nagle pojawiła się na stronie ShopTo.

Powstaje nowy Mortal Kombat!

wiadomość10 czerwca 2010

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową odsłonę cyklu Mortal Kombat. Za jej deweloping odpowiedzialna jest ekipa NetherRealm Studios (dawniej Warner Bros. Games Chicago), zarządzana przez pomysłodawcę marki, Eda Boona. Produkcja zostanie wydana na Xboksa 360 i PlayStation w 2011 roku. W Sieci opublikowany został również pierwszy zwiastun produkcji.

PC
PS3