Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2019, 10:27

autor: Aquma

Mortal Kombat 11 na PC przygotuje studio QLOC

Pecetowym wydaniem bijatyki Mortal Kombat 11 zajmuje się warszawskie studio QLOC, odpowiedzialne m.in. za bardzo udane konwersje Mortal Kombat XL oraz Injustice 2.

Konwersję MK11 przygotuje studio QLOC. - Mortal Kombat 11 na PC przygotuje studio QLOC - wiadomość - 2019-01-21
Konwersję MK11 przygotuje studio QLOC.

Paulo Garcia – główny projektant bijatyki Mortal Kombat 11 – zdradził w wywiadzie dla serwisu PC Gamer, że konwersją omawianego tytułu na komputery zajmuje się doświadczone polskie studio QLOC. Deweloper obiecuje równocześnie, że otrzymamy port zdecydowanie lepszej jakości, niż w przypadku Mortal Kombat X (za wydanie pecetowe odpowiadała wówczas firma High Voltage Software i gracze narzekali na bugi, złą optymalizację oraz problemy z wyrzucaniem do pulpitu).

Ludzie, którzy zrobili wersję XL Mortal Kombat X – tę, która została znacznie ulepszona - robią również to wydanie. A ponieważ pracują z naszym silnikiem od trzech lat, radzą sobie z tym zdecydowanie szybciej – powiedział Paulo Garcia.

Warszawskie studio QLOC przygotowało komputerowe wydania wielu głośnych gier, takich jak DMC Devil May Cry, Dragon’s Dogma: Dark Arisen czy Dark Souls: Remastered. Deweloperzy stworzyli także porty ostatniej bijatyki NetherRealm Studios – Injustice 2 – oraz poprawionej wersji Mortal Kombat X (XL) i były to konwersje udane, działające dobrze nawet na sprzęcie mającym już swoje lata. Należy oczekiwać, że podobnie będzie i w tym przypadku, szczególnie biorąc pod uwagę opublikowane już wymagania sprzętowe.

Mortal Kombat 11 zadebiutuje 23 kwietnia na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Planowana jest również wersja na Nintendo Switch, która najprawdopodobniej ukaże się w późniejszym terminie. Warto też dodać, że 28 marca rozpoczną się beta-testy omawianej produkcji – by wziąć w nich udział, należy dokonać zamówienia przedpremierowego (wówczas dostaniemy też postać Shao Khana). Niestety, beta będzie dostępna wyłącznie PS4 i Xboksie One (testy ominą komputery).

  1. Mortal Kombat 11 – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-01-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11