Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2015, 17:23

Mortal Kombat X - nowy patch usuwa pliki zapisu

Mortal Kombat X na PC doczekało się jeszcze jednego ogromnego patcha. Niestety, oprócz naprawienia niektórych problemów łatka usuwa też dane zapisu, przez co zostaje wyzerowany cały postęp w grze.

Mortal Kombat X to dobra gra, ale wydanie pecetowe trapią liczne błędy. - Mortal Kombat X - nowy patch usuwa pliki zapisu - wiadomość - 2015-05-06
Mortal Kombat X to dobra gra, ale wydanie pecetowe trapią liczne błędy.

Kiedy wczoraj firmy Warner Bros i NetherRealm opublikowały kolejny gigantyczny patch przeznaczony dla pecetowego wydania Mortal Kombat X wydawało się, że gracze mogą jedynie cieszyć się z naprawienia licznych usterek produkcji. Jednakże oprócz rozwiązania długiej listy błędów (w tym wywalania się gry w trakcie pierwszej sekwencji QTE w trybie fabularnym czy przy uruchamianiu jej poprzez Steam) i dodania nowego, klasycznego kostiumu dla Sub-Zero łatka wprowadziła także własne błędy, w tym jeden szczególnie istotny. Jak donieśli użytkownicy Steama, po zainstalowaniu aktualizacji zniknęły dane zapisu Mortal Kombat X, co oznacza, że cały postęp w trybie fabularnym i odblokowana zawartość zostały utracone.

Jak łatwo zgadnąć, społeczność jest wściekła na twórców, zwłaszcza że pomimo dwóch olbrzymich patchy (łącznie 30 GB) Mortal Kombat X na PC nadal boryka się z wieloma błędami. Warner Bros szybko wycofało nieszczęsną łatkę ze Steama do czasu znalezienia przyczyny problemu i razem z NetherRealm przeprosiła wszystkich poszkodowanych. Wielu graczy domaga się rekompensaty, choć znając podejście Warner Bros, szanse na to są niewielkie.