Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2019, 21:37

autor: Ender

PlayStation Plus na maj: Overcooked! i What Remains of Edith Finch

Sony przedstawiło tytuły gier, które w maju trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymają możliwość pobrania wielokrotnie nagradzanej przygodówki What Remains of Edith Finch oraz kooperacyjnej gry zręcznościowej Overcooked!.

Poznaliśmy tytuły gier, które w maju subskrybenci PlayStation Plus będą mogli dodać do wirtualnej biblioteki na PlayStation 4. Pierwszą z nich jest wielokrotnie nagradzana przygodówka What Remains of Edith Finch, która stworzona zastała przez niezależne studio Giant Sparrow, odpowiadające też za The Unfinished Swan z 2014 roku. W trakcie zabawy gracze eksplorują przedziwną rodzinną posiadłość, której mieszkańcy zginęli w tragicznych okolicznościach. Krótka produkcja odznacza się niezwykle interesującą oprawą graficzną.

Drugą majową grą jest szalona kooperacyjna gra kulinarna, zatytułowana Overcooked!. W trakcie zabawy wcielamy się w zapracowanego kucharza. Naszym zadaniem jest przygotowywanie potraw, co wymaga ścisłego trzymania się receptury i dostarczania odpowiednich składników we właściwe miejsca w kuchni. Tempo rozgrywki jest bardzo szybkie i nawet krótkie opóźnienie w realizacji poszczególnych etapów przepisu może zniszczyć całą potrawę lub sprawić, że klient straci cierpliwość. W rozgrywce uczestniczyć mogą maksymalnie cztery osoby, które bawią się na wspólnym ekranie lub za pośrednictwem internetu.

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN).

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Majowa oferta PlayStation Plus:

  1. What Remains of Edith Finch (PS4)
  2. Overcooked (PS4)

Gry pobierzemy za darmo od 7 maja.

Gry, które w maju zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

  1. The Surge (PS4)
  2. Conan Exiles (PS4)

Na koniec przypomnijmy, że luty był ostatnim miesiącem, kiedy do naszej wirtualnej biblioteki mogliśmy dodać produkcje na konsole PlayStation Vita i PlayStation 3. Od marca subskrybenci otrzymują tylko dwie produkcje na PlayStation 4. Na razie Sony nie planuje wprowadzać żadnych kolejnych zmian do formuły PlayStation Plus.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach