Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2019, 21:37

PlayStation Plus na maj: Overcooked! i What Remains of Edith Finch

Sony przedstawiło tytuły gier, które w maju trafią do abonentów PlayStation Plus. Posiadacze konsoli PlayStation 4 otrzymają możliwość pobrania wielokrotnie nagradzanej przygodówki What Remains of Edith Finch oraz kooperacyjnej gry zręcznościowej Overcooked!.

Poznaliśmy tytuły gier, które w maju subskrybenci PlayStation Plus będą mogli dodać do wirtualnej biblioteki na PlayStation 4. Pierwszą z nich jest wielokrotnie nagradzana przygodówka What Remains of Edith Finch, która stworzona zastała przez niezależne studio Giant Sparrow, odpowiadające też za The Unfinished Swan z 2014 roku. W trakcie zabawy gracze eksplorują przedziwną rodzinną posiadłość, której mieszkańcy zginęli w tragicznych okolicznościach. Krótka produkcja odznacza się niezwykle interesującą oprawą graficzną.

Drugą majową grą jest szalona kooperacyjna gra kulinarna, zatytułowana Overcooked!. W trakcie zabawy wcielamy się w zapracowanego kucharza. Naszym zadaniem jest przygotowywanie potraw, co wymaga ścisłego trzymania się receptury i dostarczania odpowiednich składników we właściwe miejsca w kuchni. Tempo rozgrywki jest bardzo szybkie i nawet krótkie opóźnienie w realizacji poszczególnych etapów przepisu może zniszczyć całą potrawę lub sprawić, że klient straci cierpliwość. W rozgrywce uczestniczyć mogą maksymalnie cztery osoby, które bawią się na wspólnym ekranie lub za pośrednictwem internetu.

PS Plus to płatna usługa dla użytkowników konsol PlayStation. W ramach subskrypcji otrzymujemy m.in. co najmniej dwie darmowe gry, możliwość grania online, ekskluzywne zniżki w PS Store, pierwszeństwo grania w wybrane tytuły oraz 100 GB miejsca na swoje save'y w chmurze. Usługa jest dostępna w ramach następujących abonamentów: 1 miesiąc (33 PLN), 3 miesiące (100 PLN) i 12 miesięcy (240 PLN).

  1. Oficjalna strona PlayStation Plus

Majowa oferta PlayStation Plus:

  1. What Remains of Edith Finch (PS4)
  2. Overcooked (PS4)

Gry pobierzemy za darmo od 7 maja.

Gry, które w maju zostaną wycofane z usługi PlayStation Plus:

  1. The Surge (PS4)
  2. Conan Exiles (PS4)

Na koniec przypomnijmy, że luty był ostatnim miesiącem, kiedy do naszej wirtualnej biblioteki mogliśmy dodać produkcje na konsole PlayStation Vita i PlayStation 3. Od marca subskrybenci otrzymują tylko dwie produkcje na PlayStation 4. Na razie Sony nie planuje wprowadzać żadnych kolejnych zmian do formuły PlayStation Plus.