Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PS3PSV
Okładka The Unfinished Swan (PS4)

The Unfinished Swan

To gra przygodowa, w której ścigamy tajemniczego białego łabędzia, ukrywającego się w dziwnym i pełnym niespodzianek fanatastycznym królestwie. Gracze odkrywają otaczający ich świat rozpryskując wokół siebie czarną farbę.

Przygodowe | FPP | elementy logiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | eksploracyjne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka The Unfinished Swan (PS4)

data premiery gry:

23paź2012

PS3

28paź2014

PS4 PSV

The Unfinished Swan jest pierwszym tytułem w dorobku niezależnego amerykańskiego studia Giant Sparrow. Gra jest częścią specjalnej umowy dewelopera z firmą Sony, który na jej podstawie zobowiązał się dostarczyć trzy wysokiej jakości produkcje przeznaczone wyłącznie na konsolę PlayStation 3. Podobną umowę podpisało studio thatgamecompany, twórcy nagradzanych przez krytyków Flower, flOw i Journey. Prace nad grą rozpoczęto w 2008 roku i trwały z przerwami blisko cztery lata.

Rozgrywka opiera się na abstrakcyjnej idei malowania całkowicie jednobarwnego świata. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Poruszamy się w trójwymiarowym środowisku, którego głębia została zniwelowana, ponieważ wszystkie elementy scenografii są śnieżnobiałe i dla obserwatora pozostają całkowicie nieodróżnialne. Gracze podążają za tajemniczym przewodnikiem o postaci łabędzia, zostawiającym żółte ślady. W każdej chwili możemy chlusnąć w dowolne miejsce porcję czarnej farby. Przywierając do rozmaitych powierzchni, uwydatnia ona kształty i fakturę otaczającego nas świata oraz odkrywa i ożywia zamieszkujące go dziwne stwory. W ten sposób, na każdym kroku znajdujemy zupełnie nowe miejsca i niespodzianki, które twórcy ukryli przed naszym wzrokiem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Gry podobne do The Unfinished Swan

Klasyfikacja PEGI The Unfinished Swan

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

pitaapan VIP 22 marca 2018

W rzeczy samej sprytna i nowatorska historyjka. Raptem tylko kilka godzin w bajkowym swiecie, gdzie nikt nie spodziewalby sie miec krocie zabawy z rozlewaniem farby. Watpie aby udalo Ci sie znalezc cos podobnego, gdzies tam gdzie zwyke bywasz. Swietna glownie dlatego, ze jedyna taka w swiom rodzaju...

9.0
Edith Finch to nowy projekt twórców The Unfinished Swan
Edith Finch to nowy projekt twórców The Unfinished Swan

wiadomość21 marca 2013

Edith Finch to tytuł roboczy następnej gry twórców The Unfinished Swan, czyli studia Giant Sparrow. Deweloper nie zdradza jeszcze szczegółów rozgrywki, ale zapewnia, że spodoba się ona fanom surrealistycznych doznań.

PS3
PS4
PSV