Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2013, 10:33

autor: Hed

Edith Finch to nowy projekt twórców The Unfinished Swan

Edith Finch to tytuł roboczy następnej gry twórców The Unfinished Swan, czyli studia Giant Sparrow. Deweloper nie zdradza jeszcze szczegółów rozgrywki, ale zapewnia, że spodoba się ona fanom surrealistycznych doznań.

Zwierciadło to pierwsza wskazówka dotycząca nowej gry autorów The Unfinished Swan.
Zwierciadło to pierwsza wskazówka dotycząca nowej gry autorów The Unfinished Swan.

Studio Giant Sparrow ujawniło nazwę kodową następnego projektu, który spróbuje przebić dobrze przyjętego The Unfinished Swan. Gra nosi tytuł roboczy Edith Finch lub Unannounced Giant Sparrow Project i została zareklamowana grafiką przedstawiająca zwierciadło. „Nasza kolejna gra wciąż jest pewnym sekretem” – piszą twórcy na swojej stronie, dodając, że nie mogą jeszcze podać daty premiery ani platform docelowych. Deweloper nakreślił jednak, czego można się spodziewać.

„Nie chodzi o kontynuację The Unfinished Swan, ale nie będzie to też bardzo odległa rzecz” – wyjaśnia Giant Sparrow. Studio dodaje: „Jeśli cenicie surrealistyczne doznania i gry, które nie przypominają tego, w co graliśmy wcześniej, to najprawdopodobniej polubicie ten tytuł”. Do premiery Unannounced Giant Sparrow Project zostało sporo czasu - proces produkcji jest dopiero na wczesnym etapie. Deweloper przypomniał, że stworzenie The Unfinished Swan zajęło mu ponad trzy lata.

Giant Sparrow zadebiutowało w ubiegłym roku wspomnianym The Unfinished Swan, oszczędną wizualnie i pomysłową grą, korzystającą z kontrolera PlayStation Move. Produkcję stworzono przy wsparciu firmy Sony, z którą studio podpisało kontrakt na trzy tytuły. Edith Finch zapewne będzie drugim z nich. To z kolei oznacza, że platformami docelowymi musiałyby być konsole Sony. Edith Finch trafi więc na PlayStation 3, PlayStation Vita lub zapowiedzianą niedawno PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona Giant Sparrow i Edith Finch