Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS3
Okładka Linger in Shadows (PS3)

Linger in Shadows PS3

Linger in Shadows to ambitny projekt polskiej grupy Plastic Demo Scene, stanowiący rodzaj interaktywnego eksperymentu. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie pięciu pieczęci, które pozwolą na dalszą podróż w onirycznym, wirtualnym świecie.

Logiczne | polskie | indie | eksperymentalne/artystyczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Linger in Shadows (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

9października2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Linger in Shadows jest dziełem deweloperów skupionych wokół grupy Plastic Demo Scene. Zamiarem autorów było stworzenie interaktywnej demonstracji, która wykraczałaby poza utarte schematy w grach wideo. Ambitnym Projektem zainteresował się koncern Sony, który zdecydował się wydać jego komercyjną wersję opracowaną w kooperacji ze studiem SCE Santa Monica.

Produkcja wymyka się próbom klasyfikacji gatunkowej, choć najbliżej jej do gry logicznej lub przygodówki. Gracz obserwuje pozornie przypadkową, oniryczną sekwencję animacji, która po jakimś czasie zatrzymuje się, przewija do początku i odtwarza na nowo. Może jednak spróbować wpłynąć na to, co dzieje się w wirtualnym świecie, starając się odkryć jego nowe elementy lub zmienić już istniejące.

Zabawa polega przede wszystkim na eksperymentowaniu i odkrywaniu potencjału oglądanych scen. Produkcja wyróżnia się niekonwencjonalną rozgrywką, w której nie liczą się czas oraz prawa fizyki. Całości wrażeń dopełniają hipnotyczna grafika i ożywiający podkład muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Linger in Shadows

Wymagania wiekowe Linger in Shadows

12+

Polska grupa Plastic tworzy nową produkcję dla autorów God of War

wiadomość12 września 2011

Polska grupa odpowiedzialna za Linger in Shadows tworzy nową produkcję dla firmy Santa Monica Studio, czyli autorów serii God of War. Szczegóły projektu są na razie nieznane, ale już teraz możemy zobaczyć jego krótką i wyjątkowo tajemniczą zapowiedź.