Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2015, 09:57

Rocket League z ośmioma milionami graczy; postapokaliptyczne DLC już dostępne

Rocket League, jeden z największych fenomenów tego roku, od lipca przyciągnął do siebie aż osiem milionów graczy na PC i PlayStation 4, poinformowało studio Psyonix. Udostępniono także nowe DLC do gry. Dodatek o tytule Chaos Run osadzony jest w postapokaliptycznych klimatach.

Już osiem milionów graczy dowiedziało się, jak emocjonujący może być futbol na czterech kółkach. - Rocket League z ośmioma milionami graczy; postapokaliptyczne DLC już dostępne - wiadomość - 2015-12-02
Już osiem milionów graczy dowiedziało się, jak emocjonujący może być futbol na czterech kółkach.

Wydane na początku lipca Rocket League jest jednym z największych tegorocznych fenomenów – ciekawe połączenie piłki nożnej z grą samochodową najpierw przez długi czas nie schodziło z pierwszego miejsca listy najlepiej sprzedających się tytułów na Steamie, by potem przeżyć kolejny wybuch popularności po udostępnieniu go za darmo w ramach programu PlayStation Plus. Jeszcze w sierpniu pisaliśmy, że dzieło studia Psyonix może się poszczycić milionem sprzedanych egzemplarzy na PC. Teraz deweloperzy poinformowali za pomocą Twittera, że ich produkcja przyciągnęła do siebie już osiem milionów graczy na komputerach i PlayStation 4.

Popularność Rocket League niekoniecznie przestanie w najbliższym czasie rosnąć, bowiem twórcy zapewniają stały dopływ nowej zawartości i aktualizacji. Kilkanaście godzin temu Psyonix udostępniło DLC Chaos Run, wyraźnie inspirowane postapokaliptycznymi klimatami rodem z Mad Maksa. Ten niewielki dodatek kosztuje 3,99 dolara (około 16 złotych), oferując w zamian dwa auta (Ripper i Grog) wraz z całym zestawem upiększeń – anten, wzorów, farb oraz śladów. Do tego doszły też nowe trofea na PlayStation 4 oraz osiągnięcia na Steamie. Wraz z dodatkiem pojawiła się też darmowa aktualizacja z niestandardową areną „Wasteland”, pojedynczym utworem Kevina Riepla oraz paroma nowościami do garażu.

Postapokaliptyczna arena została udostępniona bezpłatnie dla wszystkich posiadaczy Rocket League. - Rocket League z ośmioma milionami graczy; postapokaliptyczne DLC już dostępne - wiadomość - 2015-12-02
Postapokaliptyczna arena została udostępniona bezpłatnie dla wszystkich posiadaczy Rocket League.

Czego możemy spodziewać się po Rocket League w przyszłości? Studio Psyonix zapewnia, że wkrótce przeniesie swoje dzieło na inne platformy i choć nie ujawnia przy tym konkretów, stawiamy dolary przeciw orzechom, że będzie to Xbox One. Ponadto w niedalekiej przyszłości gra może się też doczekać własnego filmu oraz licencjonowanych gadżetów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Rocket League
  2. Recenzja gry Rocket League – piłka nożna na dopalaczu