Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2015, 12:58

autor: Góral

Rocket League być może dostanie film i licencjonowane zabawki

Rocket League, motoryzacyjna wariacja na temat piłki nożnej, osiągnęła spory sukces i zainteresowała firmy spoza świata gier wideo. Do deweloperów ze studia Psyonix zgłaszają się bowiem filmowcy oraz przedstawiciele producentów zabawek z propozycjami współpracy.

Samochody w Rocket League potrafią wykonywać rozmaite ewolucje. - Rocket League być może doczeka się filmu i licencjonowanych zabawek - wiadomość - 2015-09-18
Samochody w Rocket League potrafią wykonywać rozmaite ewolucje.

Rocket League okazało się jedną z największych tegorocznych niespodzianek, zgarniając świetne oceny w mediach i zdobywając sporą popularność wśród graczy. Ostatnie dane mówią o milionie egzemplarzy sprzedanych na PC-tach i ponad 5 milionach graczy na konsoli PlayStation 4 (produkcja oferowana była za darmo dla abonentów PlayStation Plus). Wygląda na to, że to dopiero początek, gdyż tytułem zaczęły interesować się firmy spoza branży gier wideo. Jeremy Dunham, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji w studiu Psyonix, zdradził w rozmowie z dziennikarzem serwisu MCV, że do studia zgłaszają się filmowcy oraz przedstawiciele producentów zabawek. Propozycje współpracy dotyczą m.in. filmu, show telewizyjnego oraz oczywiście rozpoczęcia produkcji rozmaitych gadżetów.

Obecnie studio nie podpisało jeszcze żadnej umowy, gdyż nie ustalono chociażby szczegółów związanych z historią oraz ogólnie nie wiadomo, jak miałby wyglądać scenariusz ewentualnego filmu czy programu telewizyjnego. Niemniej zainteresowanie projektem jest spore, rozmowy cały czas trwają, więc bardzo prawdopodobnym jest, że kiedyś ujrzymy Rocket League na ekranach nie tylko w formie gry wideo.

Rocket League być może doczeka się filmu i licencjonowanych zabawek - ilustracja #3

Rocket League to niecodzienna gra sportowa, w której zabawa opiera się na rozgrywaniu spotkań piłki nożnej, z tym wyjątkiem, że po boisku nie biegamy piłkarzami, a jeździmy specjalnymi pojazdami potrafiącymi chociażby skakać.

Pomysł sam w sobie nie jest nowy, gdyż deweloperzy ze studia Psyonix próbowali z nim szczęścia już w 2008 roku grą Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars. Wtedy zaproponowana formuła zabawy przeszła bez większego echa, ale w tym roku przyjęła się znakomicie.

Rocket League dostępne jest na PC-tach i konsoli PlayStation 4. W najbliższym czasie zadebiutować ma jeszcze wersja na komputery Mac i system SteamOS, a poza tym niewykluczone, że produkcja pojawi się także na Xboksie One.