Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2015, 10:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Rocket League sprzedało się na PC w milionie egzemplarzy

Studio Psyonix ujawniło, że Rocket League, zabawna gra piłkarsko-samochodowa, sprzedała się do tej pory na Steamie w ponad milionie egzemplarzy.

Rocket League – coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w piłkarsko-samochodowej grze. - Rocket League sprzedało się na PC-tach w milionie egzemplarzy - wiadomość - 2015-08-28
Rocket League – coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w piłkarsko-samochodowej grze.

Studio Psyonix pochwaliło się najnowszymi wynikami sprzedaży jednej z największych tegorocznych niespodzianek. Mowa o Rocket League, które sprzedało się do tej pory na Steamie w ponad milionie egzemplarzy. Oznacza to, że w ciągu kolejnego miesiąca na tytuł skusiło się 500 tys. graczy. Pod koniec lipca informowaliśmy bowiem, że gra rozeszła się na PC-tach w około pół milionie egzmeplarzy. Dodatkowo nie wolno zapominać o ogromnym sukcesie Rocket League na konsoli PlayStation 4. Produkcja w lipcu była rozdawana za darmo w ramach usługi PlayStation Plus, dzięki czemu przed miesiącem zanotowano aż 5 milionów ściągnięć. Deweloperzy zdecydowanie mają się z czego cieszyć, ale to nie koniec nowinek, gdyż przy okazji najnowszych wyników sprzedaży zdradzono też, że w tym roku tytuł doczeka się wersji dedykowanej systemowi operacyjnemu SteamOS oraz komputerom Mac. Ponadto niewykluczone, że w przyszłości gra zagości również na Xboksie One.

Rocket League to nietypowa gra sportowa, w której uczestniczymy w meczach piłkarskich. Po boisku nie biegamy jednak normalnymi zawodnikami, a jeździmy w specjalnych samochodach, wyposażonych w dopalacz, potrafiących skakać i nie tylko. Pomysł nie jest nowy, gdyż już w 2008 roku studio Psyonix wydało podobny tytuł na konsolę PlayStation 3. Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars nie zyskało jednak tak wielkiej popularności, jak najnowsza produkcja, która nie dość, że sprzedaje się znakomicie, to jeszcze zgarnęła bardzo dobre oceny w mediach.