Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2015, 08:44

autor: Góral

Rocket League ma już pół miliona graczy [news zaktualizowany]

Z danych serwisu Steam Spy wynika, że jedna z najlepszych niespodzianek bieżącego roku, Rocket League od studia Psyonix, cieszy się wielkim zainteresowaniem PC-towych graczy. Tytuł na Steamie zakupiło już bowiem około pół miliona osób.

AKTUALIZACJA:

Deweloperzy Rocket League zdradzili, że w ciągu 22 dni od momentu premiery gra została pobrana ponad 5 mln razy. Skoro tytuł jest przypisany do około 500 tys. kont na Steamie, to wychodzi na to, że ściągnięto go 4,5 mln razy na PlayStation 4. Należy jednak pamiętać, że projekt dostępny jest w tym miesiącu za darmo dla użytkowników usługi PlayStation Plus.

Rocket League to jedna z przyjemniejszych tegorocznych niespodzianek. Połączenie piłki nożnej z jazdą samochodami okazało się bardzo wciągającą rozrywką i spotkało się z przychylnością nie tylko growych mediów, ale także z ciepłym przyjęciem graczy. Projekt zarządził niedawno na liście najchętniej kupowanych produkcji na Steamie, a dzięki danym z serwisu Steam Spy wiemy, że tytuł studia Psyonix posiada już około pół miliona użytkowników platformy firmy Valve. Liczba ta nie odzwierciedla jednak w pełni popularności Rocket League, gdyż gra dostępna jest także na konsoli PlayStation 4, niestety nie wiemy jak radzi sobie na tym urządzeniu. Tak czy siak, deweloperzy z pewnością mają powody do zadowolenia.

Rocket League posiada już pół miliona graczy - ilustracja #1
Rocket League w skrócie:
  • Gatunek: zręcznościówka (samochodowa piłka nożna)
  • Deweloper: Psyonix
  • Platformy sprzętowe: PC i PS4
  • Data premiery: 7 lipca 2015 roku
  • Inne: na Steamie grę posiada około pół miliona osób

Zabawa w Rocket League opiera się na rozgrywaniu emocjonujących spotkań, podczas których naszym zadaniem jest strzelanie dużą piłką do bramek – podobnie jak w tradycyjnej piłce nożnej. W odróżnieniu od niej, nie biegamy jednak zawodnikami po murawie, a jeździmy specjalnymi samochodzikami, potrafiącymi skakać i korzystać z dopalacza, co doprowadza do wielu emocjonujących sytuacji.

Rozgrywka przeznaczona jest zarówno dla samotników, którzy mogą rozgrywać mecze ze sztuczną inteligencją, jak i dla miłośników multiplayera (lokalnego i online). Nie brakuje rozmaitych trybów, sezonu, dostosowywania pojazdów, różnych rzeczy do odblokowania itd. Wszystko to dodatkowo uzupełnia całkiem przyjemna oprawa graficzna.

Rocket League posiada już pół miliona graczy - ilustracja #3

Rocket League nie jest pierwszym podejściem studia Psyonix do tego typu produkcji. Już w 2008 roku na konsoli PlayStation 3 deweloper wypuścił grę Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars, opierającą się właściwie na tych samych zasadach. Tytuł przeszedł jednak bez większego echa i dopiero najnowsza produkcja zdobyła zasłużony rozgłos.